Pedikür Yaptırmaktan Kurtulmak İster Misiniz?

0

Ayak bakımı bazılarımız için sadece yazın yapılması gereken bir şey olsa da, aslında kişisel bakımın ve hijyen rutininin vazgeçilmez bir parçası. Bizi tüm gün boyunca cefakarca taşıyan, kışın çorapların ve botların içinde maalesef harap olan ayaklarımıza gereken hassasiyeti göstermemiz gerekiyor.

İyi haber ise, bunun için düzenli olarak kuaföre gitmenize veya kaliteli pedikür malzemeleri için bütçenizden hatrı sayılır bir miktarı ayırmanıza gerek yok. Hepimizin mutfağında mutlaka bulunan 2 basit malzemeyle yumuşacık ve bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz. Faydaları saymakla bitmeyen karbonat ve cilt güzelliği için yüzyıllardır vazgeçilemeyen süt sayesinde ayaklarınız hiç olmadığı kadar yumuşak ve pürüzsüz olacak. Bu tarif, aynı zamanda yorgun ayaklarınız için de birebir!

Malzemeler:

  • 3-4 bardak süt
  • 3 yemek kaşığı karbonat

Nasıl Uygulayacaksınız?

İlk olarak sütü ısıtarak başlayın. Süt kaynamadan ocaktan alın ki ayaklarınızı yakmasın. Biraz ılınmış olması yeterli. Daha sonra evinizde uygun olan herhangi bir kaba (pedikür leğeni veya sıradan ir plastik leğen olabilir) sütü boşaltın. Karbonatı da ekleyerek iyice karışmasını sağlayın. Ayaklarınızı en az 10 dakika boyunca içinde bekletin.

Yeterli olduğunu düşündüğünüzde ayaklarınızı çıkarın ve bir havluyla nazikçe kurulayın. Nemlendirici ayak kreminizi de uygulayın ve sonucun keyfini sürün!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.