Perdeden Yağ Lekelerini Nasıl Çıkarılır?

0

Yağ lekeleri perde gibi kumaşlardan çıkarılması zordur. Yağ, perdelerin liflerine yapışır ve çamaşır makinenizde yıkamanız lekeleri çıkarmaz. Yağ lekeleri perdelerinizin görünümünü bozacaktır. Ancak, lekeli perdeleri çöpe atmadan önce, yağ lekesini başarılı bir şekilde kaldırabilen ve perdelerin görünümünü geri kazandırabilecek birkaç ev yöntemi deneyin.

İhtiyacınız olacak malzemeler
Plastik kaşık
Karbonat tozu, mısır nişastası veya bebek pudrası gibi emici malzemeler
Elektrik süpürgesi
Kuru temizleme çözücü
Bez
Leke çıkarıcı Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Yağlı eller, giysileri, kumaşları, halıları ve döşemeleri lekeleyecektir. Perdeleri düz bir yüzeye yerleştirin. Fazla yağı plastik kaşıkla kazıyın ve çöp kutusuna atın.

Emici bir malzemeyi – örneğin karbonat tozu, bebek pudrası veya mısır nişastasını yağ lekesi üzerine serpin. Emici malzemenin perde üzerinde 15 dakika kalmasını sağlayın.

Emici malzemeyi, süpürgeye bağlı döşemelik aparatı kullanarak çıkarın.

Temiz bir beze kuru temizleme solventi uygulayın. Lekeyi — ovalamayınız — bezle yağ lekesini temizleyiniz. Leke kenarından başlayın ve merkeze doğru ilerleyin. Perdedeki tüm lekeleri çıkarana devam edin. Perdeleri Boyayarak Yenileyebilirsiniz

Perdeye ön işlem lekesi çıkarıcı uygulayın. Leke çıkarıcıyı 15 dakika boyunca perde üzerinde bırakın. Perdelerini normalde olduğu gibi soğuk suyla yıkayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.