Pirinç, Bakır Ve Gümüş Ürünlerinizi Parlatın

0

Pirinç, bakır ve gümüş süper güzel! Genellikle bu metal eşyalar nesiller boyunca ailelerin içinde kalır; o kadar dayanıklıdırlar. Ne yazık ki, bir süre sonra kararırlar, bu da onları eski ve yıpranmış görünmesini neden olur. Ama bunun için kolay bir çözümümüz var!

Pirinç, bakır veya gümüşlerin parlatılması için bir çok ürün var. Ancak bu iş için bunları satın almanıza gerek yok. Tek ihtiyacınız olan herhangi bir süpermarkette satın alabileceğiniz günlük malzemelerdir ve metal eşyalarınızı mükemmel şekilde parlatabilirsiniz.

İki bileşen
Sizin için üç farklı parlatma püf noktamız var; Biri pirinç, biri bakır, biri gümüş. Hepsi sadece iki malzemeye ihtiyaç duyuyor!

Pirinç: Bir süngere yarım limon sıkın ve üzerine bol miktarda tuz serpin. Pirinç parçanızı tekrar parlayana kadar bunlarla ovun. Soğuk su altında durulayın ve bir bezle kurulayın. Pirinç eşyalar nasıl temizlenir?

Bakır: Bir kumaş üzerine bol miktarda ketçap sıkın ve üzerine tuz serpin. Bakır öğenizi orijinal görünümüne dönene dek ovmak için bunu kullanın. Soğuk su altında durulayın ve bir bezle kurulayın. Bakır nasıl temizlenir?

İlgili: Bakır kapta su içmenin faydaları

Gümüş: Küçük bir kase alın ve bir çorba kaşığı su ve bir çorba kaşığı karbonat tozu ekleyin. İyice karıştırın. Gümüş öğenizi tekrar parlayana kadar cilalamak için bunu kullanın. Soğuk su altında durulayın ve bir bezle kurulayın. Gümüşün kararmasını önleyebilirsiniz


Share.

About Author

Comments are closed.