Polardan Kalem Lekesini Çıkarma Yöntemleri

0

Polar giysilerdeki bir kalem lekeleri, bazı ekstra bakım gerektirir. Yumuşak ve pürüzsüz doku mürekkebi kolayca çekebilir, bu nedenle diğer çamaşırlarla birlikte yıkamaya atmayın. Bunun yerine, her zamanki şekilde yıkamadan önce lekeyi çıkarmak için birkaç yöntem deneyin.

Polar giysinin kalem lekeli kısmını temiz bir bez üzerine düz olarak yerleştirin. Bu, mürekkebin giysinin diğer kısımlarına sızmasını önleyecektir. Bir pamuklu çubuğu gliserin içine batırın. Gliserin ile doymuş pamuklu çubuk ile lekeyi yavaşça ovalayın. Eşyalarınızdan Kalem Lekesini Nasıl Çıkarırsınız?

Bir kapta ¼ su bardağı su ve birkaç damla deterjan karıştırın. Sabunlu suyu kalem lekesine bastırın köpük yapmak için parmaklarınızla kumaşa hafifçe sürün.

Polar giysiyi ters çevirin ve çamaşır makinesinde çamaşır deterjanıyla soğuk suyla yıkayın. Giysiyi yıkadıktan sonra kalem izlerinde iz olup olmadığını kontrol edin. Tükenmez Kalem Lekesini Giysilerden Çıkarma Yöntemi

Leke kalırsa, temiz bir bez ile kalem izlerine kuru temizleme çözücü uygulayın. Giysinin mürekkep lekeli kısmını temiz bir bez üzerine yerleştirin, ardından çözücüyü lekenin etrafındaki kumaşa süngerle yapıştırın. Giysiyi ters çevirin ve çözücüyü kalem işaretlerinin arka tarafına uygulayın. Solventle ıslanmış lekeyi, giysilerden daha fazla mürekkep çıkana kadar temiz bir bez ile silin.

Giysinin etkilenen bölgesini soğuk suyla durulayın. İşaretlerin üzerine alkol sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından birkaç damla deterjan ile lekeleri ovalayın. Deterjanın gece boyunca çamaşır üzerine durmasına izin verin, ardından ertesi gün çamaşır leke çıkarma ürününü uygulayın. Giysiyi çamaşır makinesinde tekrar soğuk suyla yıkayın. Mürekkep Lekesi Kıyafetlerden Çıkar mı?

Leke kalırsa, giysiyi profesyonel bir temizleyiciye götürün. Giysiyi kurutucuda yalnızca kalem izleri tamamen gittiğinde kurutun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.