Polyester Giysiyi Yıkamadan Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

0

Polyester kumaşları günlük hayatta çok fazla kullanıyoruz. Fazla buruşmaması, yıkanmasının kolay olması, renklerinin solmaması gibi özellikleri var. Ancak özellikle koyu renk giysilerde pudralı deodorantlar lekeler bırakıyor. Bu beyaz lekeler sebebiyle sürekli giysi değiştirmek zorunda değilsiniz. Basit yöntemlerle polyester giysilerinizden deodorant lekelerini çıkarabilirsiniz.

Bebek Mendilleri

Bebeklerin bezlerini değiştirirken kullanılan mendiller bu konuda çok işinize yarayabilir. Deodorant işaretlerini elbiselerinizden çıkarabilirler. Deodorant işaretleri çıkıncaya kadar bu mendilleri lekelerin üzerine koyun ve elinizle lekeli bölgeyi sıkın. Kesinlikle silmeyin. Lekeyi daha da yayabilirsiniz. Bebek mendili yoksa yüz temizleme mendillerini de kullanabilirsiniz.

Köpük Kauçuk

Kuru temizlemeden giysilerini aldığınızda askılarda kauçuk köpükler bulunur. bu köpüklerden bir parça koparın ve deodorant lekesi çıkıncaya kadar bölgeyi ovun.

Havlu

Deodorant lekelerinden kurtulmanın bir başka yolu da el havlusudur. Kullanacağınız havlunun rengi, giysinizin renginden daha koyu olmamalıdır. Lekeler çıkıncaya kadar havluyla lekeleri ovun.

Deodorant Boyamalarını önleyin

Yapabileceğiniz en iyi şey giysilerinizde deodorant lekeleri tamamen önlemektir. Gömleklerinizde belirgin çizgileri göstermemek için beyazdan ziyade berrak bir deodorant kullanın. Çok fazla deodorant kullanmayın. Deodorantı giyinmeden önce sürün ve iyice kuruduktan sonra giyinin.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.