5 Dakikada Yapabileceğiz 8 Temizlik Tüyosu

0

Temizlik yapmak için saatler gerektiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Pratik temizlik uygulamaları ile 5 dakika gibi kısa sürede evinizi temizleyebilirsiniz.

Temizlik yapmaktan hoşlanmıyorsanız, temizlik için zamanınız yoksa ya da son dakika bir misafir gelecekse bu tüyolar işinize yarayabilir.

  1. Bulaşık makinenizi her şeyden ziyade bulaşıkları doldurun.

Bulaşıklarınızla birlikte plastik oyuncaklar, sabunluklar, plastik fırçalar ve daha fazlası bulaşık makinesinde temizlenebilir ve çaba gerektirmez. Bulaşık makinesinde yapabileceğiniz 9 ilginç şey

  1. Karbonatı serpin ve çekin

Halıya, döşemeli mobilyalara ve hatta yatağınıza birazcık kabartma tozu serpin ve 15 dakika bekleyin. Sonra elektrik süpürgesi ile çekin. Tozdan ve bakterilerden arınacaklardır.

  1. Toz toplayıcı kurtarıcınız olabilir

Bu portatif, çok yönlü tüy, kırıntıları ve tozu her yerden kaldırmanın ustasıdır. Bir abajur, çantanızın içi, oyuncak doldurulmuş hayvanlar ve erişilmesi zor diğer noktalarda iyi iş görür. Kadınların işini kolaylaştıracak 10 mutfak püf noktası

  1. Tüyleri toplama

Evcil hayvanınız varsa tüyleri temizlemek zahmetlidir ve zaman ister. Tüyleri toplamak için size gereken bir çift nemli lastik bulaşık eldivenidir.

  1. Elektronik eşyaları temizleme

Akıllı telefonunuz klozetten daha fazla mikrop barındırıyor olabilir.  Sık sık kullanılan elektronik cihazlarınızı, TV kumandası dahil  temizlemek  için ıslak mendil kullanmak pratik bir çözümdür.  Islak mendilin şaşırtıcı kullanım yerleri

  1. Çantalarınızı dezenfekte edin

Her gün dokunduğumuz bazı şeyleri nadiren temizleriz Bunlardan biri de çantalarımızdır. Çantaların içini boşaltın ve dezenfektan bir mendille iyice temizleyin.

  1. Çöp kovanızın kokusunu giderin

Çöp kovanız kötü kokuyorsa, bir limonu kovanın içine koyun. Kötü kokuları giderecektir. Çocukların bebekleri nasıl temizlenir?

  1. Katalogları atın

Katalogları bir gün lazım olur diyerek saklıyorsanız, düşünmeniz gereken daha önemli bir konu var; o da dağınıklık. Sakladığınız, dağınıklığa neden olan katalogları atın, hafifleyin!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.