Adet Krampları İçin Ağrı Gideren Masaj Yağı

0

Eğer adet döneminizi ağrılı geçiriyorsanız, evde hazırlayabileceğiniz bir masaj yağı ile ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Adet dönemini bazı kadınlar çok ağrılı geçirir. Hatta hastaneye gitmek zorunda kalan, ancak iğnelerle ağrıyı azaltabilen kadınlar var. Bu ağrılar anlık değil, günlere yayılan sancılı günler demektir. Esansiyel yağların gücünü bu dönemde de kullanabilir ve ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Yapmanız gereken kendiniz için evde bir masaj yağı hazırlamak. Evde kendinize nasıl masaj yapabilirsiniz?

Bir çalışmada, adet dönemlerini ağrılı geçiren kadınlara lavanta ve adaçayı yağı ile masaj yapıldı. Çalışmaya çatılan kadınlar sonraki dönemde ağrıda önemli derecede düşüş olduğu saptandı.

Bir başka çalışmada, kramplar ve ağrı için lavanta, adaçayı ve gül yağları ile benzer bir yöntem kullanıldı. Bu çalışma sonunda da, aromaterapi masajının etkili olabileceği sonucuna vardılar. Adet öncesi semptomları nasıl giderilir?

Evinizde etkili yağlarla kendi ağrı hafifleten masaj yağınızı yapabilirsiniz. Bu masaj yağı, mucize yaratıp tüm ağrıları geçirmiyor ama hafiflettiği kesin.

Ağrı için masaj yağı için malzemeler

  • 3 damla adaçayı yağı
  • 2 damla lavanta yağı
  • 1 damla gül yağı
  • 10 ml avokado yağı

Ağrı için masaj yağını nasıl hazırlayacaksınız?

Koyu renkli bir şişeye yağları koyun ve ardından avokado yağını doldurun. Şişenin kapağını sıkıca kapatın. Tüm malzemelerin iyice karışması için şişeyi sallayın. Regl ağrılarından kurtulmak için diğer yöntemler

Adet döngüsü boyunca karın bölgesine günde bir kez karışımla masaj yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.