Ahşap Mobilyalar Için Cilanızı Kendinizi Yapın

0

Evinizde ahşap mobilya kullanıyorsanız, bunların zaman zaman cilalanması gerektiğini de biliyorsunuz. Ahşap mobilyalarınızın cilalanması için bir cila ustası bulmanıza gerek yok. Bunun yerine evinizde kolaylıkla cila işini yapabilirsiniz.

Hazırlayacağınız yararlı karışım, ahşap eşyalarınızı (masa ve sandalyeleri) hem besleyecek hem de temizleyecektir. Ayrıca istenmeyen mumlu bir birikim de eşyalarınızın üzerine kalmayacaktır. Ahşap mobilyalar için toz temizleme spreyi

İhtiyacınız olacak malzemeler:

3/4 su bardağı zeytinyağı

1/4 su bardağı damıtılmış beyaz sirke

1 tatlı kaşığı limon suyu

Fincan ve ölçme hunisi

Küçük plastik kap

Yapılışı:

Bir ölçüm kabı ve bir huni ile birlikte tüm malzemeyi toplayın.

İlk olarak kabın içine zeytinyağını koyun. Üzerine sirkeyi ilave edin. Zeytinyağı ahşap mobilyayı besler ve sirke ise temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Ahşaptan su lekelerini temizleme yöntemi

Ardından limonu ikiye kesin ve limon suyunu zeytinyağı ve sirkenin içine ilave edin. Yaklaşık bir çay kaşığı limon suyu yeterli olacaktır. Limon suyu ahşaplarınızın üzerindeki lekeleri çıkaracağı gibi ahşabın nemlenmesine de yardımcı olacaktır.

Hazırladığınız karışımı kullanmadan önce iyice çalkalayın. Yumuşak bir bezin üzerine az miktarda koyun ve ahşaplarınızı silmeye başlayın. Silme işleminin ardından kuru bir bezle tekrar ahşaplarınızı silmeyi unutmayın.

Hazırladığınız cile fazla ise tekrar kullanıncaya kadar bu karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.