Ahşaptan Su Lekelerini Temizlemenin 5 Yolu

0

Su her şeyi temizler, genelde leke bırakmaz. Ancak söz konusu ahşap olunca, aynı durum geçerli değildir. Özellikle ahşap masa, sehpa gibi yüzeylere bırakılan bardaklar su lekesine neden olur. Ahşaptan su lekelerini, ipuçlarını bilirseniz kolaylıkla temizleyebilirsiniz.Ahşap Eşyaların Dayanıklılığı Arttıran Cila

Ahşap yüzeylerden su lekelerini temizleme yöntemleri…

Karbonat
1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırın, bir macun elde edin. Su lekesini macunla dairesel hareketlerle yavaşça ovalayın. Ahşaptan su lekelerini çıkarmak için fazla su kullanmayın.

Vazelin
Su lekelerini temizlemek için bir başka yöntem de vazelin kullanmaktır. Akşamdan su lekelerinin üzerine vazelin sürün ve gece boyunca bekletin. Sabah silerek temizleyin.Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Diş macunu
Bir beze bir miktar diş macunu koyun ve su lekeli yüzeyi ovalayarak temizleyin. Daha sonra nemli bir bezle silin. Daha etkili bir temizlik için eşit miktarlarda diş macunu ve karbonatı da karıştırarak su lekesini temizlemek için kullanabilirsiniz. Sonrasında limon yağı ile parlatın. Boyalı Ahşap Dolaplar Nasıl Temizlenir?

Tuz
Bardaklardan veya şişelerden kalan su lekelerini temizlemek için, 1 tatlı kaşığı tuzu birkaç damla su ile karıştırıp bir macun yapın. Macunu yumuşak bir bez veya süngerle hafifçe lekeyi ovalamak için kullanın. Sonra ahşap cilası uygulayın.

Sirke
Eşit miktarda sirke ve zeytinyağını karıştırın ve bir bezle su lekesini temizlemek için kullanın. Ahşaptan Boya Lekeleri Nasıl Çıkarılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.