Alternatif Tişört Katlama

0

1 gecelik misafirlikler için yanınıza çorap, diş fırçası, iç çamaşırı ve bir de tişört almanız gerekiyorsa, işinize oldukça fazla yarayacak bir ipucumuz var.

Tarif edeceğimiz katlama tekniği sayesinde tek parça olarak tüm eşyalarınızı bir arada taşıyabilirsiniz. Nasıl mı yapacağız?

İlk önce tişörtümüzü T formunda düz bir zemine seriyoruz. İç çamaşırımız tişörtümüzün boğaz kısmına gelecek şekilde kabaca yerleştiriyoruz ve tişörtümüzün kolları birbirini sararmışçasına sağdan ve soldan tişörtümüzü içeri doğru katlıyoruz. Sonrasında da iki çorabımızı kolların olduğu yerlere ağız kısımları dışarda kalacak şekilde koyuyoruz. Boğaz kısmından rulo yapmaya başladığımız tişörtümüzü biraz katladıktan sonra ise diş macunumuzu rulomuza paralel şekilde yerleştirip tişörtümüzü sarmaya devam ediyoruz.

Şimdi elimizde bir rulo ve kenarlarından dışarı çıkan çoraplar var. Bu şekilde kalması abes olacağına göre rulomuzu da çorapların içerisine sokarsak, tüm eşyamız korunaklı bir şekilde tek parça haline gelmiş olacak.

Okuyarak anlayabilmek biraz zor olabileceği için videosunu da bulduk.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.