Ayakkabınıza Patates Koyun, Daha Fazla Rahat Edin!

0

Yeni aldığınız ayakkabılarınız ayaklarınızı mı sıkıyor? Ayakkabı ayağınızı sıkıyor, acıtıyor ve yara yapıyor diye onları bir kenara atmayın, patates hilesini kullanın.

Çok beğenerek aldığınız ayakkabınız, ilk denediğinizde tam da ayağınıza göre olabilir. Ancak giymeye başladığınızda ayağınızı sıktığını fark ettiyseniz, çok basit bir yöntemle bu sorunu çözebilirsiniz.6 adımda süet ayakkabınızı yeni gibi yapın

Ayağınıza küçük gelen bir ayakkabı, tüm gününüzü mahvedebilir. Çünkü, küçük ayakkabı ayağınızı sıkar, daha çok yorulmasına hatta ayaklarınızda yara oluşmasına neden olabilir.

Sıkan ayakkabıyı ayakkabıcıya götürüp biraz açtırabilirsiniz ya da ayakkabının içine ıslak gazete kağıtları doldurabilirsiniz. Ancak hızlı ve etkili bir çözüm istiyorsanız, gazete kağıtları yerine ayakkabınızın içine patates koyabilirsiniz.

Ayakkabınızın içine girebilecek büyüklükte iki patates alın ve kabuklarını soyun. Her bir patatesi kağıt havluya ya da gazete kağıdına sarın. Sonra patatesleri ayakkabının içine parmak kısmına doğru iterek yerleştirin. Bu işlemi akşam yapın ve sabaha kadar bekletin. Gece boyunca patatesler kuruyacak ve ayakkabılarınızı gerecektir. Bu yöntem, sıkan ayakkabıları germesinin yanı sıra ayakkabı içindeki kötü kokuları almak için de kullanılabilir.Yüksek topuklu ayakkabı giyenlere 11 tavsiye 

Patates tekniği özellikle deri ayakkabılarda çok etkilidir. Kumaş ayakkabılarda kullanılması tavsiye edilmez, çünkü patatesin kokusu ve nemi de ayakkabı tarafından emilir. Bunu da hiç istemezsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.