Baharat Öğütücülerini Temizlemenin Kolay Yolu

0

Baharat öğütüleri günümüzde mutfaklarda yerini aldılar. Tuz, karabiber başta olmak üzere birçok baharatı artık öğütücüler yardımıyla anında öğüterek kullanıyoruz. Ürünü içine koyuyoruz ve çevirerek öğütme işlemini yapıyoruz. Bu işlem hem çok kolay ve basit.

Ancak bu öğütücüleri kullandıktan sonra nasıl temizleyebiliriz?

Bu öğütücüler bulaşık makinasında veya elde yıkanamazlar. Bunun yerine size farklı bir temizleme yöntemini önereceğiz. Öğütücünün içine pişmemiş pirinç koyun ve öğütmeye başlayın. Yaklaşık bir kaşık pirinçi birkaç dakika içinde öğütebilirsiniz. Bunun sonucunda baharat öğütücüsü temizlenmiş olacaktır. Pirinç hem öğütücünün içindeki kalıntıları yok edecek hem de baharat kokusunu alacaktır. Öğütme işlemi tamamlandıktan sonra içindeki tozu ters çevirerek dökün. Sonra kağıt bir havlu ile içini silebilirsiniz. Mutfağınızda bulunması gereken 4 baharat

Öğütücünün başı çıkıyor ve yıkanabilir bir maddeden yapılmış ise o zaman bulaşık makinasına koyup yıkayabilirsiniz. Eğer yıkanmıyorsa, o zaman yine nemli bir bezle silin ve kağıt havlu ile kurulayın.

Bu işlemlerin ardından baharat öğütücünüz temizlenmiş olacaktır. Hangi baharat hangi yemekle iyi gider?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.