Balkon Ve Bahçe Duvarlarınız Yeşilleniyorsa…

0

Beton bir balkon veya bahçe duvarınız varsa, yağmur ve nem nedeniyle zamanla yeşillenebilir. Tamamen doğal bir yöntemle bu sorundan kurtulmanız mümkün!

Yıllarca kötü hava şartlarına maruz kalmaktan, balkon ve bahçe duvarlarınızda yeşil lekeler oluşmaya başlar. Bu da balkon ve bahçenizde geçireceğiniz güzel ve keyifli zamanların tadını kaçırır. Banyo fayanslarındaki küflü alanları temizleyebilirsiniz

Bu tür bir sorunla karşılaşanlar ya bununla yaşamaya devam ederler ya da kimyasal içeren ürünlerle duvarları temizlemeye çalışırlar. Oysa ki, çok basit, doğal bir malzemeyle sorunu tamamen çözebilirsiniz.

Tercihen bu işlemi güneşli bir günde yapın. Yeşil lekelerle kaplı duvarı temizlemekle işe başlayın. Duvarın üzerindeki kirleri ve yosun gibi bitki kalıntılarını temizleyin. Farklı yerlerdeki küflerle nasıl savaşılır?

Bir litre sirke ve bir litre suyu bir kovada karıştırın ve bir püskürtme şişesine koyun. Karışımı duvardaki yeşillenen alanlara püskürtün ve bir süre bekletin. Sonra sert bir fırça ile ovun ve kurumaya bırakın. Yeşil lekelerin birkaç gün içinde yok olmaya başladığını göreceksiniz.

Hala inatçı yeşil lekeler kaldıysa, işlemi tekrarlayın. Küflü alanları kesinlikle çamaşır suyu ile temizlemeyin


Paylaş.

About Author

Comments are closed.