Banyo Temizliğinde Kullanabileceğiniz Pratik İpuçları

0

Banyo temizliği, özellikle temizliği ertelemişseniz çok can sıkıcı bir iş olabilir. Banyonuzu tekrar tertemiz yapmak için oldukça fazla zaman harcamanız gerekebilir. Bazı ipuçlarını takip ederek, banyo temizliğini kolaylaştırabilirsiniz.

Banyo temizliğini kolaylıştıracak ve hızlandıracak tüyolar:

1. Banyo duvarından saç spreyi temizleme
Saç spreyini banyoda kullanıyorsanız, ayna ve duvarların sprey olması kaçınılmazdır. Eğer saç spreyini hemen temizlemeyip duvarda birikirse, nemli bir bez temizlik için yeterli olmayacaktır. Saç spreyini etkili bir şekilde temizlemek için biraz şampuan ve su kullanabilirsiniz.

2. Ayna temizliği
Banyo aynasını temizledikten sonra hala iz kalıyorsa, mikrofiber bez kullanın. Aynada herhangi bir iz kalmadığını göreceksiniz.

3. Aynanın buğulanmasını önleme
Her duş aldığınızda banyo aynanızın buğulanmasını önlemek için, aynayı tıraş köpüğü ile temizleyin. Ardından mikrofiber bir bezle aynayı iyice silin.

4. Tıkalı tuvaleti açma
Klozet tıkandıysa, profesyonel bir yardım almak yerine çok basit bir yöntem uygulayabilirsiniz. Tıkalı klozete bolca sıvı bulaşık sabunu dökün. Sabun dibe çöktükten sonra üzerine sıcak su boşaltın. 20 – 30 dakika bekleyin. Bu süre içinde bulaşık sabunu tıkanıklığı açacaktır.

5. Duş başlığını temizleme
Duş başlığınız kireçlendiyse, bir plastik poşete beyaz sirke doldurun ve duş başlığını içine yerleştirin ve poşeti bağlayın. Kirecin yoğunluğuna göre, duş başlığını sirke içinde bir gece bekletmeniz gerekebilir.

6. Duş perdesini yıkama
Duş perdesini ne sıklıkla yıkıyorsunuz? Banyo temizliğinde genellikle unutulan duş perdesini ayda bir kez yıkamanız gerekir. Duş perdesini çıkarın ve iki havlu ile birlikte çamaşır makinesine koyun. Makineye, deterjanın yanı sıra beyaz sirke de ekleyin ve 40 derecede yıkayın.


Share.

About Author

Comments are closed.