Banyoda Pişirme Spreyini Nasıl Kullanabilirsiniz?

0

Mutfakta kullandığınız pişirme spreyini banyoda da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Pişirme spreyinden, küveti temizlemekten bataryaları parlatmaya hatta oje kurutmaya kadar farklı işler için faydalanabilirsiniz.

  1. Kireci temizleyin

Duşta ve lavabolarda zamanla biriken kir ve kireç birikintilerini pişirme spreyi ile temizleyebilirsiniz. Sadece temizlemek istediğiniz yere püskürtün, biraz bekleyin ve ovalayarak temizleyin.

  1. Ojeyi hızlı kurutun

İster inanın ister inanmayın, pişirme spreyi sürdüğünüz ojenin çok hızlı bir şekilde kurumasına yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey, ıslak ojeye bir miktar pişirme spreyi püskürtmek ve 30 saniye boyunca tırnaklarınız soğuk suda bekletmek.

  1. Cildinizden boyayı temizleyin

Boya yaparken elleriniz de boya olduysa temizlemek için, cildinize pişirme spreyi sıkın, ovalayın. Sonra sabun ve su ile yıkayın.

  1. Bataryaları parlatın

Lavabo ya da küvetteki bataryaları parlatmak için, bataryalara pişirme spreyi püskürtün ve ovalayarak temizleyin.

  1. Cam duş kapınızı temizleyin

Pişirme spreyi, banyo lavabosunda ve küvetinizde sert kir birikintisini önleyebilir. Aynı şekilde cam duş kapınızı da temizler. Kireç birikintilerini ve kirleri hızlıca temizlemek için doğrudan kirli duş kapınıza biraz yağ püskürtün ve silerek temizleyin.

  1. Banyo kapısının gıcırtısını yok edin

Banyo kapınız gıcırdıyorsa, menteşelere biraz pişirme spreyi püskürtün.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.