Banyonuzda Saklamamanız Gereken 5 Şey

0

Her sabah banyoda pek çok insan hazırlanır; Rahatlık uğruna, sabahları ihtiyaç duyduğumuz öğelerin birçoğunu banyolarımızda saklıyoruz, ancak biraz daha seçici olmamız gerektiği ortaya çıkıyor. Görünüşe göre banyonuzda saklamamanız gereken birkaç şey var. İlaçlar, makyaj malzemeleri ve traş makineleri bunlardan üçü, ancak liste bundan daha uzun. 5 doğal antibakteriyel banyo temizleyicisi

Banyoda saklamamanız gereken beş şey daha var.

1. Havlular
Bu muhtemelen pek çok insana sürpriz olarak geliyor. Kesinlikle bize sürpriz oldu! Havlularımızı genellikle banyoda saklıyoruz. Havluları banyo dışında saklamak için yeni bir yer bulmak daha iyidir. Banyolar bakteri için üreme alanı olan nemli ve rutubetli yerlerdir. Havlular özellikle kötü mantarlara karşı hassastır. Havluyu banyoda tutmaya karar verirseniz, onu doğru bir şekilde tuttuğunuza emin olmalısınız.

2. Bornoz
Mantıklı görünse de, bornoz banyoda tutulmamalıdır. Havlularda olduğu gibi, bakteri ve mantarlar bornozun kumaşına kolayca yerleşebilir. Ayrıca, odadaki nem, bornozun küf kokmasına neden olabilir. Banyo fayanslarını temizlemenin 7 doğal yolu

3. Kitaplar ve dergiler
Kitaplığınızı banyoya koymanızı beklemiyoruz, ancak bazı kişiler tuvalette okumak için bir şeyler almaktan hoşlanıyor. Kitaplar ve dergiler banyonuzdaki nemi çok hızlı bir şekilde emer. Sonuç: buruşuk ve birbirine yapışan sayfalar ortaya çıkar.

4. Mücevherat
Bazı insanlar küpelerini banyoda saklarlar, çünkü aynanın olduğu yer, onları koymak için kullanışlıdır. Ne yazık ki, daha önce bahsettiğimiz nem, mücevherlerin bir yatak odasında sakladığınızdan daha hızlı bir şekilde bozulmasına neden olur. Özellikle gümüş takılar neme karşı çok hassastır.

5. Parfüm
Banyoda pek çok insanın sakladığı bir başka ürün: parfüm. Ne yazık ki, sıcaklıktaki ani değişiklikler parfümdeki molekülleri etkiler ve bu da ekşi kokmaya başlamasını sağlayabilir. Parfümünüzün bozulmaması için banyoda tutmayın.


Share.

About Author

Comments are closed.