Banyonuzu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

0

Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için kullanmayı aklınıza getirmediğiniz evdeki malzemelerle banyonuzu kolayca temizleyebilir, sağlığınızdan da olmazsınız.

Banyo temizlemek zor bir iştir. Uzun ve yorucu bir temizliğin ardından çıkan sonuç da pek memnun etmez. Evinizde kullandığınız ama banyoda kullanmayı hiç düşünmediğiniz bazı ürünlerle ışıl ışıl bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Küvet temizliği
Bulaşıklarınızı yıkadığınız bulaşık sabunu ve bir süngerle küvetinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Bulaşık sabununu, ıslak olmayan kuru küvete dökün, süngerle ile ovalayın. İşiniz bittiğinde temiz su ile küvetten bulaşık sabunu ve kirleri akıtın.

Bulaşık sabunu özellikle yağ ve kir gibi sert kirleri temizlemek için üretilmiştir.

Bu akıllı temizleme yöntemi, sabun kalıntısından küflenmeye kadar her şeyi temizler, ayrıca çamaşır suyu gibi zararlı kimyasalları da solumak zorunda kalmazsınız.

Lavabo temizliği
Lekesiz bir parlaklık için lavabonuzu sirke ile temizleyebilirsiniz.

Sirke biraz asidiktir ve banyo lavabosundaki sert su izlerini ve sabun lekelerini temizlemek için harikadır.

Sprey şişesine sirkeyi koyun ve biraz da limon suyu ekleyin. Sadece sirke sert bir koku bırakabilir, limon sirkenin kokusunu hafifletir.
Karışımla lavabonuzu ovalayın ve sonra temiz su ile durulayın.

Karbonat da, lavabonuzdaki tıkanıklığı açar, giderde biriken saçı eritir. Lavabo giderine biraz karbonat dökün ve biraz bekletin. Ardından sıcak su dökerek giderdeki tıkanıklığı ve kirleri temizleyin.

Boraks, metal musluk ve tutamaçlarda pas ve lekeleri silmek için mükemmeldir. Boraksı biraz su ile karıştırın ve bir macun elde edin, sonra musluklarını temizlemek için kullanın.

Banyo aynası temizliği
Banyo aynasını hiç iz kalmadan temizlemek için, evinizdeki camları temizlemek için de çok iyi bir yöntem olan gazete kağıdı kullanabilirsiniz.

Aynayı bir kahve filtresiyle de ovarak temizleyebilirsiniz.

Ayrıca alkol, yağlı parmak izleri ve diş macunu lekeleri gibi sert kirleri temizlemek için idealdir. Bir bez ya da pamuğa biraz alkol dökün ve aynanızı temizleyin. Ardından mikrofiber bir bez ile kurulayın.

Sulandırarak aynaya püskürtebileceğiniz sirke de aynalarınızı hem temizler hem de parlatır. Sirke ile temizlediğiniz aynayı sonra mikrofiber bezle silin.

Mikrofiber temizlik bezleri, arkada tiftik bırakmamak için özel olarak tasarlanmıştır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.