Bardakların Buğulanmaması İçin Ne Yapmalı?

0

Bulaşık makinesi biriken çokça bulaşığın kısa sürede tezgâh üzerinden kalkmasında oldukça büyük yardımcılardan biri olsa da genel sorun olarak bardakların buğulanması her bayanın şikayetçi olduğu konulardan biridir. Bu sorundan kurtulmak için duyduğu her yöntemi sabırla deneyen bayanlar için etkili yöntemler severek kullanılan bardakların ilk günkü parlaklığında olmasını sağlayacaktır.

Buğulanan Bardaklar İçin Çözüm Önerileri

Daha temiz ve parlak bulaşıklar için önerilen yöntemler, özellikle buğulanmış olan bardakların eski halini alması için değil, bu sorunun önlenmesine yönelik çözüm önerileridir. Büyük ölçüde bardakların cilası çizildiği ya da soyulduğu için mat ve buğulu görünen bardakları tekrardan parlatmak pek mümkün değildir. Bulaşık makinası deterjanlarında genellikle tuz ve parlatıcı gibi bulaşıkların özenli temizliği için gerekli olan malzemeler bulunsa da ayrıca parlatıcı kullanmak bardakların daha az buğulanmasını sağlayacaktır. Ayrıca bulaşık makinesinin genel temizliği için ya da bir kere de olsa makineyi boş olarak sirke ile çalıştırmak bulaşıkların tertemiz ve parlak çıkmasına olanak sunacaktır.

Bardakların Buğulanmaması İçin Etkili Yöntemler

Her seferinde makineden daha da buğulu çıkan bardaklara çözüm bulabilmek için sürekli deterjan değiştirmek yerine bazı doğal ürünlerle bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Kaliteli bulaşık makinesi deterjanı kullanmaya özen göstermenin dışında kirli bulaşıkları makineye düzgün dizmek gibi yöntemler bulaşıkların daha temiz yıkanmasını sağlamanın yanında iyice de durulanmasını sağlayacaktır. İyi durulanan bulaşıklarda kimyasal deterjan kalıntıları kalmayacağı içinde bardakların parlak ve sağlam kalması mümkün olacaktır.

Bulaşık Makinesinde Bardaklar Neden Buğulanır?

Tabak ve kaşık gibi bulaşıklarda çok fazla karşılaşılmasa da bardaklarda oldukça göze çarpan buğulanma sorunu en çok bardaklarda karşımıza çıkmaktadır. Apaçık belli olan bardaklardaki matlaşma sorunu ise bayanları bir hayli rahatsız etmektedir ki; sırf bu sorundan dolayı pek çok bayan evine teknik servis çağırmaktadır. Sert ve kireçli sudan kaynaklanabilecek bu sorun için yapılması gereken başlıca şey; bulaşık makinesinin filtrelerini her daim temiz tutmak ve sirke gibi doğal parlatıcı özellikte olan ürünlerle arada bulaşık makinesini temizlemek olacaktır. Oldukça pratik olan bu yöntemlerle bulaşık makisinden buğulu yerine parlak bardaklar çıkarmak daha keyif verici olacaktır.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.