Basit, Doğal ve Etkili Ev Yapımı Kuru Şampuan

0

Saçın doğal yağıyla beslenebilmesi için her gün yıkamak tavsiye edilmez. Ancak saçlarınız çok hızlı yağlanıyor ve her gün yıkama ihtiyacı hissediyorsanız, kuru şampuan sizi bu durumdan kurtarabilir. Saçınızı her gün yıkamak yerine, kuru şampuan kullanarak saçlarınızdaki yağdan kurtulabilirsiniz. Hazır kuru şampuanlar yerine evde kendi doğal kuru şampuanınızı kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Ev yapımı kuru şampuan için kullanabileceğiniz birçok farklı madde vardır. Pudra bunlardan biri. Ancak daha doğal bir malzeme arıyorsanız, mısır nişastası ile kuru şampuan yapabilirsiniz. Kuru şampuan nedir, nasıl kullanılır?

Kuru şampuan için malzemeler

Koyu renk saçlar için
– ½ bardak organik mısır nişastası
– 2 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu

Kızıl ve kumral saçlar için
– ½ bardak organik mısır nişastası
– 2 çorba kaşığı tarçın

– İsteğe bağlı olarak koku için herhangi bir uçucu yağ Bebek pudrası ile kuru şampuan yapımı

Kuru şampuanı nasıl yapacaksınız?
Saç renginize göre, gerekli malzemeleri bir kap içinde karıştırın. Sonra saçınıza kolay uygulayabilmeniz için tuzluk gibi bir kaba aktarın.

Kuru şampuanı nasıl kullanacaksınız?
Saçlarınızın diplerine kuru şampuanı serpiştirin. Bir fırça ile kuru şampuanı dağıtabilir veya tarak ile tarayabilirsiniz.

Saçınıza masaj yaparak kuru şampuanın saç diplerine iyice yayılmasını sağlayın ve yaklaşık iki dakika bekletin. Bu süre içinde kuru şampuan saçınızdaki tüm yağı emecektir.

Son olarak kuru şampuan saçlarınızda görünmeyene kadar saçlarınızı tarayın. Islak ‘kuru’ şampuan tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.