Bebek Şampuanını Kullanacağınız Farklı Alanlar

0

Bebek şampuanı hassas bebek cildi için mükemmel bir üründür. Bu ürünü sadece bebeklerinizin banyosunda değil, çok daha farklı alanlarda kullanabilirsiniz. İşte bebek şampuanını kullanabileceğiniz diğer alanlar.

Makyaj fırçalarını temizleyin: Suyun içine bir kaç damla bebek şampuanı ilave edin. Makyaj fırçalarınızı bu karışımın içine batırın. Fırçaların yepyeni olacağını göreceksiniz.

Ayakkabılarınızı parlatın: Bebek şampuanları, mineral yağlar ile özellikle de deri ayakkabı ve aksesuarları yeniler. Bez üzerine şampuandan bir damla koyun ve ayakkabı ve çantalarınızı kuru olarak iyice ovun.

Yavru köpekleri yıkayın: Bebek şampuanı hipoalerjenik olduğu için cilt üzerinde yumuşaklık verir. Bebek şampuanı ile yavru köpekleri yıkayebilirsiniz.

Göz makyajınızı temizleyin: Bebek şampuanı gözleri yakmaz. Bunun için göz makyajını temizlemek için mükemmel bir çözümdür. Bir pamuk veya bez üzerine bir damla bebek şampuanı koyun ve üzerine az miktar su ilave edin ve gözlerinizdeki makyajı silin.

Kabartma tozu ile karıştırın: bebek şampuanı ile kabartma tozunu karıştırın ve metal eşyalarınızı ovun. tüm metal eşyalarınız pırıl pırıl olacaktır.

Cildinizi canlandırın: Yatmadan önce ayaklarınızı ve bacaklarınızı bebek şampuanı ile ovabilirsiniz. Ayaklarınıza daha sonra çorap giyerek uyuyun. Ayaklarınızın yumuşadığını göreceksiniz.

Yara bandını kaldırın: Yara bandını kaldırmak bazen zor olabilir. Kolay çıkarmak için bandın üzerine küçük miktar bebek şampuanı koyun. Bant kolayca çıkacaktır.

Fırça ve taraklardaki yağı çıkarın: Bir bardak içinde ılık su ve birkaç damla bebek şampuanı koyun. Tarak ve fırçaları bir kaç dakika içinde bekletin.  Fırça ve tarakları çıkarın, durulayın ve kurulayın. Fırça ve taraklarda saç yağlarından eser kalmayacaktır.

El sabunu olarak kullanın: Bebek şampuanı hipoalerjenik bir sıvı olduğu için elleriniz kurumayacak ve yumuşacık olacaktır.

Metalleri ve fermuarları yağlayın: Biraz paslı metallerin üzerine bebek şampuanı dökerseniz yeniden hareket edecektir. Veya somun ve civata sıkışıksa kolayca açılacaktır. Hatta paslı fermuarlar üzerinde de çok iyi sonuç verir.

Küçülen kazakları yeniden kazandırır: Çamaşır yıkama sırasında bir kazağınızı yanlışlıkla küçülttünüz mü? Korkmayın. Bir leğen içine ılık su koyun ve içine bebek şampuanı ilave edin. Küçülen kazağı bu leğenin içine yatırın. 10-15 dakika kadar içinde kalsın. Sonra kazağı dışarıya alın ve sıkın ve yine aynı işlemi yapın. son olarak kazağı çıkarın ve sıkın ardından havlunun üzerine yatırın. Kazağınızın yeniden eski boyutuna geldiğini göreceksiniz.

Su bazlı boyayı çıkartın: Boya fırçalarındaki su bazlı boyaları çıkarmak için bebek şampuanı kullanın. Şampuan sabun gibi davranacaktır.

Tıraş kremi olarak kullanın: Bacak ve koltukaltını tıraş ederken bebek şampuanını kullanabilirsiniz.

Banyo musluklarını temizleyin: Banyo musluklarını bebek şampuanı ile silebilirsiniz. Muslukların üzerine hiçbir leke bırakmaz ve pırıl pırıl olmalarını sağlar.

Lekeleri çıkarın: Beyaz gömleğinizin yaka ve koltukaltı etrafında sarı lekelerden rahatsızsanız giymeden önce sorunlu bölgelere bebek şampuanı sürebilirsiniz. Yıkamadan önce lekeleri çıkarmak istiyorsanız o zaman doğrudan lekelerin üzerine bebek şampuanı dökün. 15-20 dakika bekledikten sonra lekeleri ovun. Yeni olduysa beyaz elbise üzerinden kan lekesini bile bu yöntemle çıkarabilirsiniz.

Yağlı yüzeyleri temizleyin: Bebek şampuanı, yağlı yüzeyler ve ocaklar üzerinde de çok iyi sonuç verir. Su ve bebek şampuanı ile yağlı lekeleri çıkarabilirsiniz.

Hassas çamaşırları yıkayın: Özellikle bebeğinizin giysilerini yine bebek şampuanı ile yıkayabilirsiniz.

Arabanızı yıkayın: Bir kova su içine 1/4 fincan bebek şampuanı koyun. Sonra arabanızı bu karışım ile yıkayın. Arabanız gıcır gıcır olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.