Beyaz Çamaşırlardaki Lekeleri Çıkarmak İçin 3 Yöntem

0

Beyaz çamaşırları beyaz tutmak çok zordur. Lekeleri çıkarsanız bile yine de iz kalabilir ya da zamanla beyazlar sarı ya da gri renge dönmeye başlar. Ancak, bazı formülleri kullanarak beyaz çamaşırlarınızın her zaman beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz çamaşırları beyazlatmak için, hazır çamaşır ağartıcıları kullanabilirsiniz. Ancak onlar hem cildinize zarar verir hem de sürekli kullanımda beyaz çamaşırların rengini değiştirebilir.

Sağlığınızı koruyacak, çamaşırlarınızı her zamankinden daha beyaz yapacak ve onları daha uzun süre beyaz tutacak doğal yöntemleri aşağıda görebilirsiniz. Herkesin çamaşır yıkarken yaptığı önemli hatalar

Yöntem 1
6 tane aspirini ezin, çamaşırları içine koyacağınız suyun içine ekleyerek iyice eritin. Sonra lekeli beyaz çamaşırlarınızı suya batırın, yarım saat bekletin. Aspirinli suda beklettiğiniz beyaz çamaşırlara normal yıkama yapın.

Yöntem 2
Suyun içine çamaşır deterjanı, biraz sirke ve limon suyu ekleyin, ardından beyaz çamaşırları içinde bekletin ve sonra çamaşır makinesinde normal yıkama yapın.

Yöntem 3
4 litre suya bir bardak karbonat ekleyin, ardından lekeli beyaz çamaşırlarınızı karışımda ıslatın. En az bir saat bekletin, sonra çamaşır makinesinde yıkayın. Beyaz çarşaflarınız varsa yapmamanız gereken 6 şey


Paylaş.

About Author

Comments are closed.