Beyaz Kıyafetlerdeki Sarı Ter Lekeleri Nasıl Çıkartılır?

5

Kullandığımız ter önleyici deodorantlar ya da roll-onlar yüzünden beyaz kıyafetlerimizin koltuk altlarında sarı lekeler oluşur ve çamaşır makinesinde yıkamak da kar etmez. Bu lekeler yüzünden çok sevdiğimiz, aslında daha yeni olan beyaz t-shirtlerimizi, gömleklerimizi giymekten çekiniriz.

Aslında bu aşağıdaki tarif sayesinde bu sarı lekeleri çıkarmak düşündüğünüzden daha kolay olacak. Beyaz giysilerinizin parlaklığını koruması için 5 adım

Nelere İhtiyacınız Var?
• 1 bardak sirke
• Yarım bardak karbonat
• 1 yemek kaşığı tuz
• 1 yemek kaşığı oksijenli su Gömlek yakaları nasıl temizlenir?

Nasıl yapacaksınız?

Öncelikle beyaz gömleğinizi 20 dakikalığına 1 bardak sirkeyi içine eklediğiniz yarım kova ılık suda bekletin. Gömlekleriniz için kırışık açıcı sprey

Karbonatı, oksijenli suyu ve tuzu bir kapta karıştırın. Beyaz gömleği sirkeli sudan alın ve suyunu sıkın. Karışımı koltuk altlarına bastırarak sürün ve 20 dakika bekleyin. Polyester bir giysiden deodorant lekeleri nasıl çıkarılır?

Artık beyaz gömleği diğer beyaz eşyalarınızla birlikte çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Kuruduğunda lekenin çıkmış olduğunu göreceksiniz.
Artık beyaz gömleklerinizi giydiğinizde, gönül rahatlığıyla ceketinizi çıkarabilir, kollarınızı kaldırabilirsiniz. 🙂 Farklı giysilerden, farklı lekeler nasıl çıkarılır?


Paylaş.

About Author

5 Comments

  1. Birde oksijenli su olmasa yada onun yerine başka bişey koyabilirmiyiz