Bir Limondan Daha Fazla Su Nasıl Çıkarılır?

0

Aldığınız limondan daha su çıkarmak herkesin mücadelesidir. limonu ortadan ikiye keserek sıkmak sanıldığınız aksine daha fazla limon suyu elde etmenizi sağlamaz. Bu konuda farklı görüşler olmasına rağmen iki kesme şekli üzerinde bir deney yapılmış. Bunun sonucunda hangi kesme şeklinde limondan daha su elde edildiği test edilmiş. Bu yazımızda size bu testin sonuclarını vereceğiz. Siz de evinizde deneyerek testin sonuçlarını gözlerinizle görebilirsiniz.

limon-suyu

Bir kesme tahtası üzerine limonu dik olarak koyun. İsterseniz limonun alt ucunu dikkatli ve çok derin olmayacak şekilde kesin. Böylece limon kemsi tahtasının üzerine rahat rahat ve güvenli bir şekilde oturacaktır. limonun elma gibi çekirdekleri ortadadır. Çekirdeklerinin olduğu bölüme dokunmayarak dört tarafını elma dilimleri şeklinde kesin. Bunun için keskin bir bıcak kullanın. Elde ettiğiniz dört limon parçasını elinizle sıkarak suyunu çıkarabilirsiniz.

Yapılan test sonucunda limonu dört parça halinde kesilmesi sonucunda sıkıldığında daha fazla limon suyu elde ediyorsunuz. Limonu ortadan ikiye kesip sıktığınızda bir çorba kaşığı kadar limon suyunu eksik alıyorsunuz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.