Boyayı Çizmeden Arabadaki Kuş Pisliklerini Temizleyin

0

Arabanızı yeni temizlediğinizde istediğiniz son şey ertesi sabah dışarı çıkıp bir kuşun kaputun üzerini kirlettiğini görmektir. Özellikle kuşların çok balık ve kimyasal madde yediği kıyı bölgelerinde kuş dışkısı arabanızdaki boyada delik açabilir. Bu yüzden bu kiri en kısa zamanda arabanızdan çıkarmak önemlidir.
Kuş dışkısı içindeki asitler, özellikle sıcak havalarda aracınızın kaplamasına zararlıdır.

Dışkıyı zaten kuruyken çıkarırsanız, boya üzerinde çizik bırakma tehlikesi vardır. Balkon taşlarından kuş pislikleri nasıl temizlenir?

Gazete
Her şeyden önce, dışkıyı çıkarırken yumuşak olduğundan emin olmak önemlidir, böylece boyadan kolayca çıkarabilirsiniz. Bunu dışkı üzerine bir miktar su dökerek ve sonra üstüne birkaç kat gazete sayfası yerleştirerek yapabilirsiniz. Sonra gazetelerin üzerine bir miktar daha su dökün. Bunu yaklaşık yirmi dakika bekletin. Bu yirmi dakika dolduktan sonra, gazeteleri çıkarabilir ve batırılmış dışkıyı kuru bir bezle silebilirsiniz.

Kuş dışkısı ve ölü böcekler
Tıpkı kuş dışkısı gibi, böcekler de arabanızdaki boya için felakettir. Ölü böcekleri arabanızdan kuş dışkısı ile aynı şekilde kaldırabilirsiniz. Arabanızı düzenli olarak cilalayarak arabanın boyasına zarar vermekten kaçının. Bu şekilde, boya dışkı, reçine ve ölü böcekler tarafından kolayca zarar görmez. Bununla birlikte, kalıcı hasarı önlemek için yapılacak en iyi şey, sevgili arabanızda dışkı veya böcek gördüğünüzde derhal eyleme geçmektir. Kuşların balkonlara yuva yapmaması için çözümler


Share.

About Author

Comments are closed.