Bu İpucu İle Zeytinyağı Lekelerini Hemen Temizleyeceksiniz

0

En inatçı tür lekelerinden biri, özellikle masa örtüsü üzerine veya kıyafetlerinize döktüyseniz, zeytinyağı lekesidir. Kumaş kısa sürede yağı emer, bu yüzden makinede tek bir yıkama çok yardımcı olmaz. Neyse ki, bu soruna basit, hızlı bir çözüm var. Bu lekeyi çıkarmak için çamaşır makinesine bile ihtiyacınız yok! Hakiki zeytinyağını anlamak için 3 yöntem

Zeytinyağı lekeleri
Günlük olarak zeytinyağı kullanıyoruz. Bir tavada kızartma için kullanmak idealdir, fakat salatalara, makarnaya, salataya ve soğuk soslara eklemek için de harikadır. Ancak mutfakta bazen kazalar yaşanır. Mutlaka zeytinyağı lekeleriyle ilgili deneyiminiz vardır. Bu lekelerin çıkarılması genellikle zordur, ancak bu mısır unu numarası nedeniyle artık değil!

Adım adım
Biraz zeytinyağı mı döküldü? Üzerine bir bezle dokunmayı denemeyin. Bu şekilde, lekeyi sadece kumaşın derinliklerine doğru itersiniz. Bunun yerine, bu yöntemi deneyin. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1: Bol miktarda mısır ununu yağ lekesi üzerine serpmek için bir çorba kaşığı kullanın. Unu serptikten sonra 15 dakika kadar bekletin. Zeytinyağınız bozuldu mu? Nasıl anlarsınız?
Adım 2: Elektrikli süpürgenizi veya elde taşınan elektrikli süpürgeyi çıkarın ve mısır unu temizlemek için kullanın. Mısır unu, tüm yağı emmiş olacaktır.
Adım 3: İyi haber! Zeytinyağı lekesini temizlemek için bir bez veya çamaşır makinenizi kullanmanıza gerek yok.


Share.

About Author

Comments are closed.