Bu Temizlik Hatalarını Yapıyor Musunuz?

0

Kendi temizleyicileri yapmanız konusunda sürekli yazılar yayınlıyoruz. Ancak temizleyicilerinizi kendiniz bile yapsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bazı şeyler birleştirilmemeli, bazı ürünler çok özel kullanımlara sahiptir ve bazı alışkanlıklar sadece temizlik yapmayı zorlaştırmaktadır.

1. Amonyağı ağartıcı ile karıştırmayın
Bu iki temizleyicinin kombinasyonu öldürücü olabilir, bu nedenle amonyak veya ağartıcı içeren herhangi bir temizleyiciyi karıştırırken çok dikkatli olun. Siz uyurken amonyak fırınınızı temizler

2. Halılarınızdaki lekeleri çıkarmak isterken kesinlikle ovalama yapmayın

Halıya çok sert ovalama veya fırçalama zarar verebilir ve lekenin derinlere inmesine neden olabilir. Halı lekelerinin doğal yöntemlerle çıkarılması

3. Camları dairesel hareketlerle silmeyin
Bunun yerine, kağıt havluları veya cam silme bezini yatay olarak ileri ve geri hareket ettirin ve sonra dikey olarak hareket ettirin. Dairesel hareketlerde çizgilerin oluşması daha yüksektir. Bu arada sıcak ve güneşli günlerde veya saatlerde cam silmeyin. Isı, temizleyiciyi çok hızlı bir şekilde kurutur ve çizgi bırakır. Doğal cam silme suyu tarifi

4. Araba yıkamak için bulaşık deterjanı kullanmayın
Tencere ve tavaları yıkamak için kullanılan sabun, arabanız için ağır gelebilir. Bunun yerine, araba yıkama sabunu kullanabilirsiniz.

5. Halıya çamaşır leke çıkarıcısı kullanmayın
Kirli kıyafetlerdeki lekeleri çıkarmak için kullanılan leke çıkarıcılar uygulandıktan sonra giysiler yıkama işlemine tabi tutulur. Halıyı yıkamayacağınız için lekeleri çıkarmak için daha farklı yöntemleri deneyin. Giysiler için leke çıkarıcı tarifi

6. Sabırlı Olun!
Temizleyicilerinizin en iyi sonucu vermesi için sabırlı olması gerekiyor. Örneğin tepsilerdeki yanık izlerinin çıkması için temizleyicinin tepsine birkaç saat kalması gerekebilir.

7. Granit tezgahlarda sirke kullanmayın
Sirke, limon suyu veya başka herhangi bir asit granit üzerinde delikler açar ve yüzeyi bozar. Granit tezgahlar nasıl temizlenir?

8. Kuru bir bezle tozu almayın
kuru bir bezle toz almak sadece tozu bir başka yere itmektir. Bunun yerine, DIY toz püskürtme veya bu yeniden kullanılabilir toz alma bezlerini kullanın !

9. Döküm tencereleri temizlemek için sabun kullanmayın
Dökme demir ile pişirirken, tavayı doğal olarak yapışmaz hale getiren bir “baharat” geliştirirsiniz. Sabun bu baharatı temizler, böylece sadece bir kez sabunla yıkamanız bu özelliği bozar. Döküm tencere ve tavalar nasıl temizlenir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.