Bu Yöntem Makyaj Fırçalarını Temizleyecek, Ömrünü Uzatacak

0

Allık, far ya da ruj sürmek için kullandığınız makyaj fırçalarını eğer doğru temizlemezseniz, çabuk yıpranır, ömürleri kısa olur. Sadece iki malzemeyle fırçalarınızı temizleyebilir, yumuşatabilir ve daha uzun kullanabilirsiniz.

Yüzünüzde kullandığınız makyaj fırçalarının sertleşmesini, yüzünüzü tahriş etmesini, bakteri üretmesini ya da kısa sürede onları çöpe atmayı istemezsiniz. Fırçalarınızı belirli aralıklarla doğru temizlerseniz, bu sorunların hiçbiri ile uğraşmazsınız. Makyaj ve güzellik malzemeleri nasıl temizlenmeli?

Limon ve Hindistan cevizi yağı ile hazırlayacağınız karışımla fırçalarınızı temizlerseniz, fırçalarınız temizlenir, dezenfekte olur, yumuşar ve ömürleri uzar.

Makyaj fırçalarını nasıl temizleyeceksiniz?

1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ile yarım limonun suyunu karıştırın.  Sadece birkaç damla Hindistan cevizi yağı fırçanın kıllarını yeniden nemlendirebilir. Cilt bakım ve makyaj malzemelerini ne sıklıkla yenilemelisiniz?

Her bir fırçayı tek tek karışımın içine batırın ve hareket ettirerek temizlenmesini sağlayın. Eğer fırçaların üzerinde ağır makyaj kalıntıları varsa, öncesinde bebek şampuanı ile yıkayın.

Yağ ve limon karışımında iyice temizlediğiniz fırçaları, temiz ılık su ile durulayın. Eğer fırçalarınız yağı fazla emdiyse, ılık su ile yağ gitmiyorsa sadece limon suyunun içinde bir süre daha hareket ettirerek, yağın akmasını sağlayın. Tekrar ılık su ile yıkayın.

Temizlediğiniz ve dezenfekte ettiğiniz fırçalarınızı bir havlunun üzerine koyarak kurumalarını sağlayın. Makyajla ilgili en çok merak edilen 5 soru ve cevabı


Paylaş.

About Author

Comments are closed.