Bulaşık Makinenizi 3 Adımda Derinlemesine Temizleyin

0

Bulaşık makinası her ne kadar bulaşıkları temizlemek için olsa da zaman zaman (ayda bir kez) kendisinin de temizlenmesi gerekir. Bulaşık makinalarının içinin temizlenmesi için tablet veya sıvı deterjanlar satılıyor. Ancak unutmayın içinde kimyasallar var. İsterseniz kendiniz 3 basit adımda bulaşık makinanızı dezenfekte edebilir ve mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Adım 1 – Drenajı inceleyin
Alt rafı dışarı çekin ve drenaj alanını inceleyin ve drenajı tıkayabilecek, pompaya zarar verebilecek veya bulaşıkları çizebilecek sert parçaların olmadığından emin olun. Bulaşık makinesi tamircilerinin bulduğu şeylere şaşırsınız.

Adım 2 – Sirkeli Yıkama Döngüsü
Boş bulaşık makinenizin üst rafına düz beyaz sirke ile doldurulmuş bulaşık makinesinde yıkanabilir bir kap yerleştirin. Sirke, gevşek, kirleri temizlemeye, sterilize etmeye ve küf kokusunu gidermeye yardımcı olur. En sıcak su ayarını kullanarak, bulaşık makinesini çalıştırın.

Adım 3 – Karbonatla Yıkama Döngüsü
Sirke döngüsü bittikten sonra, bulaşık makinesinin dibine bir avuç karbonat tozu serpin ve en sıcak suyu kullanarak kısa bir döngü boyunca çalıştırın. Kabartma tozu, bulaşık makinenizi daha da kokudan arındırmaya ve lekeleri çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Adım 4 – Ağartıcı ile Yıkama Döngüsü (OPSİYONEL)
Küf ve küf problemleriniz varsa, bulaşık makinesinin altına 1 fincan çamaşır suyu ekleyin ve tam bir döngü uygulayın.

NOT: Paslanmaz çelik iç kısmı varsa, bulaşık makinenizde çamaşır suyu kullanmayın. Çamaşır suyu paslanmaz çelikleri paslandırabilir ve lekeleyebilir!

İşlemler bittiğinde bulaşık makinanız tertemiz ve temiz kokuyor olacak.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.