Bulaşık Makinesini Boşaltmayı Kolaylaştıracak İpuçları

0

Bulaşık yıkama yükünüzü üzerinizden alsa da bulaşık makinesini boşaltmak da bazen zor gelebilir. Eğer bazı ipuçlarını bilirseniz, bulaşık makinesini boşaltmak sizin için oldukça kolaylaşacaktır.

Bulaşık makinesine kirli bulaşıkları nasıl yerleştiriyorsunuz ya da temiz bulaşıkları nasıl boşaltıyorsunuz? Bu gibi detaylar, bulaşık makinesini boşaltma zahmetinizi etkiler. İşte bulaşık makinesini boşaltmayı kolaylaştıracak ipuçları…

1. Önce alt bölümü boşaltın
Neredeyse hepimiz bulaşık makinesini boşaltmaya üst bölümden başlarız. Eğer önce üstten başlarsanız, bulaşıklarda kalan su, alttaki bulaşıkların ıslanmasına neden olur. Ama önce alt rafı boşaltırsanız, bu riski almamış olursunuz.

2. Kirli bulaşıkları yerleştirme
Aynı tür bulaşıkları örneğin aynı yere kaldıracağınız tabaklar gibi, bulaşık makinesinde aynı bölümlere yerleştirirseniz, çıkarırken de aynı anda birkaç tabağı alıp yerine yerleştirme imkanınız olur. Böylelikle tek tek hepsini çıkarmakla uğraşmamış olursunuz. Aynı şey çatal, kaşık ve bıçaklar için de geçerli.

3. Bir örgü torba kullanın
Şişe kapakları ve küçük saklama kabı kapakları gibi bulaşıklar için bir örgü torba kullanabilirsiniz. Bu tür bulaşıkların hepsini torbaya koyup, üst rafa yerleştirebilirsiniz. Böylelikle hepsini tek tek çıkarmakla uğraşmayıp, torba içinden alıp yerlerine yerleştirebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.