Buzdolabı Koku Giderici Tabletler

0

Buzdolabınızda bulunan yiyecekler ve kalıntıları zamanla kokuya neden olur. Buzdolabınızı ne kadar temizlerseniz temizleyin kokunun oluşmasını önleyemezsiniz.

Buzdolabınıza kokuyu çekmek için tabletler yapabilirsiniz. Tabi buzdolabınızda bozulmuş, kokmuş yiyeceklerin olmaması gerekiyor.

Doğal temizlik ürünleri söz konusu olduğunda, karbonat tozu ve lavanta mükemmeldir. Bu iki bileşen, artı bir miktar su, buzdolabınızı doğal olarak tazelemek için tek ihtiyacınız olan şey. Lavanta konusunda şunu söylemek gerekiyor. Bazı insanlar yiyecekleriyle karışan kokuyu sevmezler. Bu insanlardan biriyseniz, bunun yerine sadece bir narenciye yağı kullanmayı deneyin. Limon, portakal veya greyfurt yağları, aşırı çiçek kokusu olmadan taze, güneşli bir koku verir.

İlgili: Kimyasalsız buzdolabı temizliği yapın

Gerekli olan malzemeler
2 su bardağı karbonat tozu
1/3 bardak su
Seçtiğiniz 20 damla esans yağı (10 damla lavanta ve 10 damla limon kullanabilirsiniz )
Silikon kalıp

Yapılışı
Tüm malzemeleri orta bir kapta birleştirmek için karıştırın. Karışım ıslak kumlu kıvamında olmalıdır ve bir avuç tutarsanız kolayca topaklanmalıdır. Olmazsa, doğru kıvama gelinceye kadar her bir seferde bir çay kaşığı daha su ekleyin.

Karışımı silikon kalıbınıza yerleştirin. Karbonat tozu karışımını sıkıca aşağı doğru bastırın, böylece kompakt bir disk oluşturur. İlgili: Buzdolabındaki küfü temizlemenin en hızlı yolu

Kalıbı tezgah üzerinde 48 saat kuruması için bekletin. Veya aceleniz varsa, 2 saat boyunca 170 derecelik bir fırına koyun. Kalıptan çıkarmaya çalışmadan önce özellikle merkezinin tamamen kuru olduklarından emin olmak için test edin. Parçalanıyorsa bir saat 45 dakika daha pişmeye devam edin.

Tamamen kuruduktan sonra, hava almayan bir kab içinde serin ve kuru bir yerde saklayın. Kullanmak için, buzdolabının arkasına küçük bir tabağa koyun. Her 30 günde bir değiştirin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.