Buzdolabında Saklamanız Gereken 8 Olağandışı Şey

0

Sanırım çoğumuz buzdolaplarımızı sadece yiyecekleri soğuk tutmak için kullanıyoruz. Soğutma, çoğu yemeğin ömrünü uzatır ve tazeliğin korunmasına yardımcı olur. Ancak yiyecekler soğuk tutulmasından faydalanabilecek tek şey değildir. Bir çok eşyayı da buzdolabında soğuk tutarak kullanım ömürlerini uzatabilir, sizin için daha faydalı olmalarını sağlayabilirsiniz.

1. Taze Kesilmiş Çiçekler
Soğuk ortam, taze kesilmiş çiçeklerin yapraklarının ve gövdelerinin, oda sıcaklığında olduğu gibi solmasını önler. Hediye aldığınız veya evinizi süsleyeceğinizi çicekleri ömrünü buzdolabında koruyarak uzatabilirsiniz.

İlgili: Buzdolabında saklanmaması gereken meyveler

2. Göz Kremi
Çoğumuz koyu halkaları en aza indirmek ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için göz kremlerine güvenir. Çoğu göz kremleri oda sıcaklığında saklamak için mükemmel olsa da buzdolabında saklanmaları daha iyidir. Sabahları serin bir göz kremi uygulamak çok canlandırıcıdır ve göz çevrenizdeki şişliği ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur!

3. Ruj
Rujlarda bulunun yağlar erimeye başladığından rujunuz artık eski renginde olmaz. Bunu yaşamak istemiyorsanız rujunuzu buzdolabında saklamalısınız. Bununla birlikte, soğutulmuş rujların oda sıcaklığına getirildiğinde “terleme” eğiliminde olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu teknik olarak kötü bir şey değil, fakat nem taneleri rujunuzda izler bırakabilir.

4. Eyeliner
Sıcak, hafif yumuşatılmış eyeliner uygulaması için daha hoş olabilir, ancak keskinleştirmek çok zordur. Eyelinerinizin keskinleştirilmesi gerektiğinde, sertleşmesi için bir süre buzdolabına sokun. Keskinleştirmeye gittiğinde, mükemmel noktaya ulaşmakta sorun yaşamazsın! İlgili: Buzdolabına koyduğumuz aslında konulmaması gereken gıdalar

5. Yastık kılıfları
Yaz aylarında sıcaktan uyumak sizin için sorunsa buzdolabından çıkmış yastık kılıflarını kullanabilirsiniz. Uyumadan önce buzdolabından bir tane alın ve yastığınıza geçirin.

 

 

 

6. Oje
Ojeyi buzdolabında saklamak ömrünü önemli ölçüde uzatacaktır. Bununla birlikte, soğuma ojeyi daha viskoz hale getirir ve bazı durumlarda pürüzsüz bir şekilde uygulanmasını sağlar. Bunun için çok sık kullanmadığınız ojeleri buzdolabında saklayın.

 

7. Ev Yapımı, Organik ve Doğal Kozmetikler
Herhangi bir organik veya doğal kozmetik ürününüz varsa veya kendi ev yapımı malzemelerinizden birkaç tanesine sahipseniz, kesinlikle buzdolabında saklamalısınız! Bu tür ürünlerin birçoğunda koruyucu içermeyen formüller vardır ve soğutma, hepsini kullanma sürelerini uzatır. İlgili: Kimyasalsız buzdolabı temizliği

8. Metal Kaseler ve Çırpıcılar
İyi ve sert çırpılmış kremayı ılık aletlerle yapmak neredeyse imkansız. Çok soğumuş metal aletlerle karıştırma yapmak çok daha kolaydır. Özellikle de yaz aylarında.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.