Buzdolabında Saklamanız Gereken Güzellik Ürünleri

0

Çoğu zaman, kozmetik ürünlerinizi elinizin altında banyoda tutmanız mantıklı olabilir. Fakat bazı güzellik ürünleri, sıcak ve nemli ortamlarda bozulabileceği için buzdolabında saklamak ürünlerin ömrünü uzatır.

İşte güzellik ürünlerini banyo dolabından buzdolabına taşımanızı gerektiren birkaç örnek. Bu taşımanın bir iyi tarafı da banyonuzda yer açılacak olmasıdır.

Kremler

Yüzünüzü hiç bir buz küpüyle canlandırmaya çalıştınız mı? Benzer şekilde, şişmiş ayak bileğine buz uygulamak da şişmeyi azaltır. Buzdolabında tutulan yüzünüze uyguladığınız nemlendiriciler, pudra, fondöten de yüzünüzde aynı avantajlarını sağlayabilirler. Özellikle sıcak yaz aylarında, sabahın erken saatlerinde veya biraz canlanmak istediğinizde size iyi gelebilir. Makyaj ve güzellik malzemeleri nasıl temizlenmeli?

Aktif madde içeren ürünler

Retinol, benzoil peroksit veya C vitamini gibi aktif maddeler içeren güzellik ürünleri, buharlı duş veya güneş alan, sıcak ve ışık dolu bir ortamda tutulmamalıdır. Aktif bileşenlere sahip ürünlerin son kullanma tarihleri vardır ve bu noktada aktif bileşen artık aktif değildir. Isı ve ışık, aktif bileşeni zamanla zayıflatarak kullanma süresini kısaltacaktır.

Retinol içeren nemlendirici veya benzoil peroksit akne lekeleri için kullanılan ürünleri, buzdolabı gibi karanlık ve serin bir ortamda tutmak aktif maddenin bozulmasını yavaşlatacaktır. En iyi makyaj temizleme pamuğu nasıl yapılır?

Oje

Buzdolabında oje tutmak, ojenin raf ömrünü uzatabilir, yoğunlaşmasını önleyebilir ve güneş ışığı nedeniyle renginde bozulma olmasını engelleyebilirsiniz. Ama burada dikkat edilmesi gerekilen nokta, ojeyi kullanmadan önce buzdolabından çıkarıp kısa bir süre kullanmadan bekletmektir.

Erimiş ruj ve krem

Çantanızda, cebinizde veya otomobilinizde en sevdiğiniz ruj veya kremin erimesinden daha kötü bir şey yoktur.

Eriyen güzellik ürününüzü sertleştirmek için birkaç saat buzdolabına koyun. En iyi makyaj temizleyiciler mutfağınızda saklı

Güzellik ürünlerini, uygun şartlarda saklarsanız ömrünü uzatır ve bozulmalarının önüne geçersiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.