Buzdolabındaki Küfü Temizlemenin En Hızlı Yolu

0

Buzdolabı, genellikle çalıştığı sürece küflenmez ama imkansız da değildir. Özellikle de, bir süre evde olmayacağınız zamanlarda, buzdolabını boşaltıp kapattığınızda, geri döndüğünüzde buzdolabınızın küflenmiş olduğunu görmeniz çok yüksek ihtimaldir. Bu yöntemle, buzdolabında küfü kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Buzdolabı, bakteri ve küfün büyümesi için uygun ortamlardır. Buzdolabında açıkta uzun süre bırakılan yiyecekler, küf için idealdir. Buzdolabının içindeki hava akışından dolayı, küf kapalı olmayan diğer ürünlere de geçebilir.

Buzdolabında küflenmenin en fazla görüldüğü durum ise, kapalı olduğu zamanlardır. Örneğin tatile giderken, buzdolabının içini boşaltsanız da, fişini elektrikten çektiğiniz zaman küflenme için uygun ortamı yaratmış olusunuz. Eve döndüğünüzde buzdolabınızda küflenme olduğunu görmeniz sürpriz olmaz.

Buzdolabınız küflendiyse, bakteri ve küflerden hızlıca kurtulmanızın kolay bir yolu var.

İlk olarak buzdolabınızın içi doluysa boşaltın.

Küçük bir kaseyi suyla doldurun ve yarım limon suyu ekleyin. Limonun diğer yarısını soyun ve suya birkaç parça limon kabuğu da koyun.

Kaseyi mikrodalgada üç dakika ısıtın.

Sonra, kaseyi buzdolabının içine koyun. Kapalı buzdolabında yaklaşık yarım saat bekletin ve buzdolabını bir bezle temizleyin.

Limon hem küfü ve bakterileri temizler hem de buzdolabınızın kokusunu değiştirir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.