Buzdolabındaki Parmak İzi Lekelerinde Kurtulmanın Kolay Yolu

0

Paslanmaz çelik, inox modeli beyaz eşyalar mutfaklara hoş bir hava katıyor, daha modern bir görüntü veriyor. Ancak mutfak beyaz eşyalarında inox model seçildiğinde, her ne kadar parmak izi bırakmayan teknoloji de olsa, parmak izi kalıyor. Sadece parmak izi olsa iyi,diğer gıda lekeleri de daha çok belli oluyor ve hoş bir görüntü olmuyor.

Paslanmaz çelik olan beyaz eşyalardaki, özellikle en çok leke olan buzdolaplarındaki, parmak izi ve yemek artığı lekelerinden kurtulmanın 2 aşamalı, oldukça kolay bir yolu var. İhtiyacınız olan malzemeler; beyaz sirke, pamuklu bir bez ve biraz da zeytinyağı…

  • Beyaz sirkeyi sprey şişesi ile püskürterek veya beze bol bol döküp buzdolabının lekeli yerlerini güzelce silin. Sirke, buzdolabını dezenfekte ederken bir yandan yapışmış lekeleri ve parmak izlerini yok edecektir.
  • Sirke ile sildikten sonra 20 dakika kurumaya bırakın.
  • Kuruduktan sonra küçük bir beze zeytinyağı dökün ve aynı şekilde dolabı silin. Sonra da temiz bir bez ile son bir cilalama yapın. Bu şekilde zeytinyağı buzdolabının üstünde ince bir katman oluşturacak, cila görevi görecek. Böylelikle elinizindeki yağ dolapta iz bırakmayacak.

Kirlenmeye başladıkça bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Sadece buzdolaplarına değil, diğer inox beyaz eşyalarınıza da bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Beyaz eşyalarınız parlak ve temiz görünecek.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.