Buzluk Tepsinizle Harikalar Yaratın

0

Dondurucunuzun buz küpü tepsisinden ilginç yöntemlerle yararlanarak, hem kendinize ve sevdiklerinize özel lezzetler yaratabilir hem de temizlik karışımları elde edebilirsiniz. İşte önerilerimiz…

1. Kahvenizi buz küpü tepsisine koyun ve buzlu kahve içmek isteyeceğiniz zamana küçük bir yatırım yapın. Buzlu kahveniz sıcak yaz günlerinde ısındığında su eklemek yerine bu kahveli küpçükleri kullanabilirsiniz.

Ice Cube Trays

2. Taze sıkılmış meyve sularınızı buz küpü tepsine doldurun. Soğuk bir içecek istediğinizde küpçükleri bardağınıza doldurun ve tadını çıkarın.

3. Geline hediye olarak ya da düğünde konukların tatmaları için yenilebilir çiçeklerin suyunu tepsiye koyun ve birkaç saat sonra limonataların ya da toniklerin içine bırakın.

flower cubes

4. Dondurmaları eritin ve kendinize göre karıştırarak küp tepsisine koyun, donduktan sonra yavaşça yemek hem aile buluşmalarının hem çocukların vazgeçilmezi olacak.

5. Diyelim ki şarabınızı içtiniz ve şişenin yarısı boş kaldı. Küplüğe doldurarak dondurun acil yemek tariflerinizde dolabınızdan çıkarıp kullanabilirsiniz.

6. Fazla sebzelerinizi suyla karıştırıp buzluğa koyun ve daha sonra bu sebzeli küpleri hem taze olarak kullanmak hem farklı bir serinlik yaşamak için tadabilirsiniz.

Ice Cube Trays  Ice Cube Trays

7. Bebeğiniz için aldığınız gıda maddelerini de küplüğe koyabilirsiniz. Ayrıca onun için tavsiye edilen sebze ve meyvelerin suyunu çıkarın ya da suyla karıştırıp küplüğe koyun ve hem uzun süre tazeliklerini koruyun hem bebeğinize farklı, sağlıklı bir ziyafet çekin.

8. Anneler sütlerini de küplükte dondurabilir. İhtiyaçları olduğunda bardağa attığınız sütlü küpler bebeğiniz için her an hazırınızda bulunur.

9. Bir adet limondan daha fazla ve lezzetli yararlanmak için limonu küplere sıkın ve dondurun. İhtiyacınız olduğunda çıkarıp kullanabilir ya da tek olarak tadını çıkarabilirsiniz.

Ice Cube Trays

10. Yumurtaları da ister bütün olarak istere beyazı ve sarısını ayırarak küplere doldurduğunuzda ihtiyacınız olduğunda hemen çıkarıp tavaya ya da yemek harcınıza atabilirsiniz.

Ice Cube Trays

11. Kurumuş meyve parçacıklarını, fındıkları ya da bonbonları küplere doldurun ve üzerine erimiş çikolatayı döküp dolabınızda tamamen sertleşmesini bekleyin. Hiçbir markette bulamayacağınız lezzetler sizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı bekliyor.

Ice Cube Trays

12. Sadece gıda olarak değil buz küpü tepsilerinden temizlikte de yararlanabilirsiniz. Örneğin bulaşık deterjanınızı, temizleyici, koku verici özellikleri olduğunu bildiğiniz maddeleri sıvı halde küplere dökün ve dondurun. Kendi bulaşık makinesi tabletleriniz hazır.

Ice Cube Trays

13. Ayrıca buz küpü tepsisini buzdolabınızın dışında mücevher ya da küçük eşya haznesi olarak da kullanabilirsiniz.

Ice Cube Trays

Cumhur Özkaya


Paylaş.

About Author

Comments are closed.