Çamaşır Deterjanı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

0

Basit gibi görünüyor, ama çamaşırınızda bulunan deterjan lekesini çıkarmak bazen kolay olmayabilir. Makinadan çıkardığınızda en sevdiğiniz kotta deterjan kalıntısı gördüyseniz ne demek istediğimizi bilirsiniz. Peki, çamaşır deterjanı lekeleri neden oluşur?

Deterjan üreticileri normalde deterjanların leke kalıntı bırakmamak üzerine formüle edildiğini söylüyor. Ancak çamaşır deterjanı, özellikle yanlış kullanımda çamaşırların üzerinde lekeler veya kalıntı bırakabilir. İyi haber, elbiseyi hemen yıkarsanız bu lekelerin nispeten kolay bir şekilde çıkarılması mümkün olabilir. Giysilerden çim lekesi nasıl çıkarılır?

Çamaşır Deterjanı Kalıntılarını Giysilerden Çıkarma
Eğer bir deterjan aksaklığınız varsa ve eşyayı tekrar yıkadıktan sonra kalıntı çıkmazsa, o zaman aşağıdaki altı aşamalı rutini denemeniz gerekiyor.

Mümkün olduğunca fazla kalıntıyı gidermek için lekeyi sıcak suyla yıkayın.
Fazla suyu nazikçe öğeden sıkarak düzleştirin.
Etkilenen tüm bölgeyi kapladığından emin olarak, bölgeye sürtünme alkolü uygulayın. (Bunu yapmadan önce alkolun kumaşa zarar verip vermeyeceğini test edin)
Alkolün leke veya kalıntı üzerinde en az 10 dakika ıslanmasına izin verin; ne kadar uzun olursa o kadar iyi.
Sıcak veya ılık su kullanarak, kumaşı durulayın. Kalıntının gitmiş olması gerekiyor. Kalıntı devam ederse, yukarıdaki adımları tekrarlayın. Renkli giysilerden yağ lekesini çıkarma yöntemi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.