Çamaşır Makinesini Temizlemek İçin Bulaşık Makinesi Tableti

0

Yıkadığınız çamaşırların mis gibi kokmasını beklerken, çamaşırlardan hala kötü koku gelmesinin nedeni makineniz olabilir.

Çamaşırlarınızı temizleyen makinenizin de temizlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Aksi taktirde kötü kokularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kötü kokan çamaşır makinelerini temizlemenin diğer yolları

Çamaşır makinelerinde zamanla biriken kir ve bakteriler, çamaşırlarınızda kötü kokular yapıyor olabilir. Her 3 ayda bir çamaşır makinenizin temizliğini yapmayı alışkanlık haline getirin.

Çamaşır makinenizi temizlemek için herhangi bir ürün satın almanıza ya da farklı birçok doğal malzemeyi karıştırmanıza gerek yok. Yapmanız gereken sadece bulaşıklarınızı yıkadığınız bulaşık makinesi deterjanı. Kurutma makinesi nasıl temizlenir?

Bulaşık makinesinde kullanılan deterjan tabletlerinden birini alın, eğer üzerinde plastik koruyucu varsa çıkarın ve çamaşır makinenizin deterjan bölümüne koyun.

Çamaşır makinesi boşken, 40 derece sıcaklıkla kısa programda çalıştırın. Bulaşık makinesinde oluşan kokular nasıl giderilir?

Çamaşır makineniz artık temiz! 3 ayda bir bu işlemi tekrarlamanız halinde, hem makineniz tertemiz olacak hem de çamaşırlarınız kokmayacaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.