Çamaşır Suyuyla Asla Temizlememeniz Gereken 5 Şey

0

Çamaşır suyu, uygun şekilde kullanıldığında, mutfağınız, çamaşırlarınız ve evinizin etrafındaki çeşitli nesneleri ve yüzeyleri sterilize etmek için güvenli ve etkili bir seçenek olabilen güçlü bir temizleyicidir. Unutmayın çamaşır suyu “Çok amaçlı bir temizleyici değildir”.

Çamaşır suyuyla asla temizlememeniz gereken 5 şey

1. Ahşap yüzeylerde kullanmayın
Çamaşır suyu banyolarda iyi bir seçenek olsa da, Bock, tahta veya tavan döşemeleri, duvar fayansları, kumaş ve kağıt ürünler gibi ahşap veya ahşap esaslı malzemelerdeki küfleri gidermede ve öldürmede etkili değildir. Bunların hepsi ağartıcının güvenli bir şekilde sterilize etmek için etkili bir şekilde giremediği veya çıkamadığı gözenekli malzemelerdir. Aynı şey, kesme tahtaları, ahşap masalarınız ve ahşap tezgahlarınız için de geçerli. Temizlikte çamaşır suyu yerine ne kullanılır?

2. Metalleri temizlemek için kullanmayın
Uzmanlar, çamaşır suyu temizleme işlemi sırasında oksidan görevi gören bileşenler içerdiğinden, paslanmaz çelik gibi malzemeler çamaşır suyuna maruz kaldıklarında oksitlenebilir ve paslanabilir” diyorlar. Metaller için özel olarak belirtilen bir çamaşır suyu bazlı temizleyici bulamazsanız (yani çamaşır suyu pasifleştirilmiştir) paslanmaz çelik aletler, tencere tavaları ve çatal bıçak takımı gibi metal yüzeylerde kullanmaktan kaçının. Çamaşırlarınızı ağartmak için çamaşır suyu kullanmayın

3. Granit tezgahlarda kullanmayın
Taş, ağartıcı tarafından zarar görebilecek başka bir gözenekli malzeme olduğundan, günlük temizliğiniz için orada kullanmaktan kaçının. Tek uyarı: Kırmızı şarap gibi zor lekeniz varsa çıkarmak için az miktar çamaşır suyu kullanabilirsiniz.

4. Yiyecekleri temizlemek veya sterilize etmek için kullanmayın.
Çamaşır suyu, yiyecekleri sterilize etmek için ticari gıda üretiminde kullanılmasına rağmen, temel olarak evlerde kullanılması önerilmemektedir. Çünkü doğru oranları elde etmeniz zordur. Yiyeceklerinizdeki mikroplara karşı en iyi savunma, uygun şekilde pişirmek ve saklamak ya da taze ürün durumunda, bir veya iki dakika boyunca soğuk su altında durulamaktır. Çamaşır suyunun tehlikelerini biliyor musunuz?

5. Asla diğer kimyasallarla karıştırmayın
Asla – asla! – diğer kimyasallarla karıştırılmış çamaşır suyu! Tehlikeli, potansiyel olarak ölümcül dumanlara ve hatta bir patlamaya neden olabilir.


Share.

About Author

Comments are closed.