Çamaşırları Evde Kurutmayın

0

Yıkadığınız zaman çamaşırlarınızı nasıl kurutuyorsunuz? Onları dışarıda asarak kurutmak her zaman mümkün olmayabilir. Pek çok evde çamaşırları kurutmak için kurutma rafları var. Ne yazık ki, bu pek iyi bir fikir değil. Çamaşırlarınızı oda içinde kurutmak o odaya en az 2 litre nem girmesine neden oluyor. Dondurarak çamaşır kurutma yöntemi

Sağlığınız için zararlı
Kıyafetlerinizi evin içinde kurumasına izin verdiğinizde, ekstra nemin tamamı evinizi küf için üreme alanı yapar. Araştırmalar ayrıca çamaşırlarını ev içinde kurutulan evlerde % 25 daha fazla ev tozu akarı bulunduğunu göstermiştir. Bu, akciğer problemlerine karşı doğal bir savunmanın azalmasına yol açabilir. Çamaşırlarınızı nasıl kurutmanız gerekir?

Dışarıda kurutma fırsatınız varsa, kıyafetlerinizi dışarıda kurumaya bırakmak en iyisidir. Sadece sağlığınız için değil, aynı zamanda kıyafetleriniz için de iyidir ve rüzgar daha az buruşmalarını sağlar. Hava şartları veya imkanlarınız buna uygun değilse ve çamaşırları ev içinde kurutmanız gerekiyorsa odanın ısıtıldığından ve iyi havalandırıldığından emin olun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.