Çekip Küçülen Çamaşırları Eski Haline Getirmenin Yolu

0

En sevdiğimiz giysinin küçülmüş, çekmiş haliyle karşılaştığımızda yaşadığımız şok! 🙂 Birçoğumuzun başına gelmiştir değil mi?

Kullanma talimatına bakmadan çamaşır makinasında yüksek ısıda yıkadığımız çamaşırlarda çekme meydana gelir. Oldukça can sıkıcı bir durumdur. Özellikle de sevdiğimiz, yeni aldığımız bir giysi ise bu… Giysilerin renginin solmaması için öneriler

Çekip küçülen giysileri eski haline getirmek için bir yöntem var ama her kumaş ve her giysi türünde işe yaramayabilir. Yine de denemeye değer! Çamaşır makinasında giysiler nasıl boyanır?

Bir kabı ılık su ile doldurun, içine de bir kapak saç kremi ekleyin. Sonra çeken giysinizi bu suya bastırın ve 1 – 2 saat beklemeye bırakın. Saç kreminin giysiye iyice geçmesi gerek, içindeki dokunun gevşemesini sağlayacak. Makinede yıkanmayan giysiler evde nasıl temizlenir?

1
Giysiyi durulamadan sudan çıkarın. hafifçe sıkın ve bir havlunun üzerine serin.
İçindeki giysiyle birlikte, havluyu sıkı sıkı sarın. Burada amaç giysideki fazla suyu almak.
2

Sonra giysiyi başka bir kuru havlunun üstüne serin ve nazikçe çekiştirin. Çekiştirerek eski haline getirmeye çalışın, sonra havlunun üzerinde kurumaya bırakın. Beyaz giysiden ağartıcı kullanmadan leke nasıl çıkarılır?

Birçok kumaş türünde bu yöntem işe yarıyor… Denemeye değer, umarız giysinize kavuşursunuz. 🙂


Share.

About Author

Comments are closed.