Çırpma Telini En Kolay Temizleme Yöntemi

0

Yumurta, unlu karışımlar gibi yiyecekleri karıştırmak için kullanılan çırpma telini temizlemek çok zor olabilir. Özellikle tellerin birleşme noktalarına süngerle ulaşıp temizlemek zahmetlidir. Çok pratik bir yöntemle hiç uğraşmadan çırpma telini temizleyebilirsiniz.

Çırpma telini, özellikle yumurta gibi bakteri üretebilen yiyeceklerde kullandığınızda iyice temizlendiğinden emin olmak istersiniz. Ama çırpma telini tamamen temizlemek zaman ve uğraş isteyebilir.

Çırpma telinizin hem iyice temizlenmesi hem de uğraşmadan bunu yapmak istiyorsanız, çok pratik bir yöntemle yapabilirsiniz.

Kirli bir çırpıcıyı temizlemenin anahtarı, bir kaseyi ılık sabunlu suyla doldurmak ve çırpmaktır! Çok basit ama tamamen işe yarayan bir yöntem.

Bu yöntem en iyi çırpma telini hemen yıkarsanız işe yarar. Çırpma telini yıkamayıp, kurumasına izin verirseniz, sabunlu suda biraz daha kuvvetli çırpma yapmanız gerekebilir. Eğer çırpma telini hemen yıkamayıp kurutursanız, biraz suda bekletin. Sonra ılık sabunlu suda çırpma yaparak teli temizleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.