Deriden Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

0

Sigara dumanı, zor çıkan kokulardan biridir. Kumaşları ve diğer yüzeyleri temizleseniz bile hassas olan bazı kişiler rahatsız edici gelebilir. Duman kokusu deriye yapışmışsa, deri temizlemenin çok sıcak olması nedeniyle görünüşte daha büyük bir sorun yaratabilir. Deri ceketinizden, arabanızın deri döşemelerine kadar kokuyu gidermenin yöntemleri var.

Temiz bir beze deri sabunu sürün ve deriyi onunla silin. En iyi sonuçları elde etmek için şişedeki talimatları izleyin. Ceketi temiz nemli bir bezle “durulayın” ve deriye zarar verebilecek kalıntıların kalmaması için kurulayın. Solmaya neden olabileceğinden, doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Ceketin kuruması ve havalandırması için iki veya üç saat dışarıda bırakın; Bu aynı zamanda kalıcı kokuları gidermeye yardımcı olabilir. Sigara kokusunu giysi ve halıdan gidermenin yolları

Eşit parça sirke ve suyu bir sprey şişesinde karıştırın ve hafifçe sıkın. Sirke kokuları kolayca giderir. Deri eşyayı kuru temiz bir bezle silin ve dışarıda kurumaya bırakın.

Karbonat tozu, deri üzerinde bol miktarda serpilir ve gece boyunca beklemesine izin verilir. Sabah karbonatı temizlemin, koku kalmayacaktır. Gerekirse tekrarlayın.

Aktif kömürü temiz, deliksiz çoraplara koyun ve sıkıca bağlayın. İki veya üç çorap doldurun ve bunları deri eşya ile birlikte büyük bir plastik torbaya koyun. Torbayı bağlayın ve gece boyunca serin ve kuru bir yerde bırakın. Sabah öğeyi çıkarın ve kokunun geçip geçmediğini kontrol edin. Gerektiği kadar tekrarlayın. Odadaki sigara kokusunu gidermenin 10 yolu

Deri eşyanın etrafına gazete sarın ve serin ve kuru bir yerde bırakın. Gazete, kokuları emmek için mükemmeldir. Öğeyi 24 – 48 saat gazeteye sarılı bırakın ve gerekirse tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.