Dezenfekte Edici Çok Amaçlı Temizleyici Yapımı

0

Evde temizlik yaparken sadece tek bir ürünle kullanmak isterseniz, çok amaçlı temizlik ürününüzü kendiniz yapabilirsiniz. Bu ev yapımı temizleyici tüm yüzeylerde iyi sonuçlar verecektir.

Basitçe evde hazırlayabileceğiniz çok amaçlı temizleyici, mikropları yok eder ve lekeleri temizler. Karanfil ve portakallı çok amaçlı temizleyici

Malzemeler
Yarım litre %3 Hidrojen peroksit
½ çay kaşığı lavanta esansiyel yağı
½ çay kaşığı limon esansiyel yağı
⅛ çay kaşığı nane uçucu yağ

Tüm malzemeleri bir sprey şişesinde şişede birleştirin, malzemelerin karışması için iyice çalkalayın. En iyi dezenfekte edici sonucu almak için, temizlemek istediğiniz yüzeylere püskürtün ve temizlemeden önce birkaç dakika bekletin. Evde yapabileceğiniz 8 temizlik ürünü tarifi

Hidrojen Peroksit (% 3): Bakterileri, küf ve mantarları öldürebilir. Mutfakta ve banyoda tüm yüzeyleri dezenfekte etmek, lekeleri çıkarmak, hatta aynaları ve paslanmaz çelikleri temizlemek için kullanılabilir. %3 hidrojen peroksitin zaten %97’si sudur.

Esansiyel yağlar: Bazı temel yağlar antibakteriyel, antifungal ve antiseptik özellikleri ile bilinir. O nedenle temizlik ürünlerine esansiyel yağlar eklemek, koku vermesinin yanı sıra temizlik gücünü artırır. Temizlik için konsantre narenciye yağı nasıl yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.