DIY Sıvı Bitkisel Banyo Sabunu

0

Bahçenizde veya saksınızda limon mine çiçeği, lavanta, melisa, nergis ve nane gibi bitkiler olabilir. Bu bitkilerden kendinize bitkisel banyo sabunu yapabilirsiniz.

DIY bitkisel banyo sabunu birkaç dakika içinde hazır ve evde zaten var olan otları kullanın. En iyi kısmı, bunu taze veya kuru çiçekler ve otlar ile yapabilirsiniz. Zeytinyağlı duş jeli tarifi

Gerekli Olan Malzemeler:
3 yemek kaşığı taze veya kuru ot veya çiçek (sapsız)
1 su bardağı kaynak suyu
1-2 yemek kaşığı rendelenmiş sabun. En iyi sonuçları elde etmek için ev yapımı sabun veya kastil sabunu kullanın.  Kastil sabunu kullanabileceğiniz 12 alan
3-4 damla esans yağı (isteğe bağlı)
Badem yağı (isteğe bağlı)

Yapılışı:
Çiçekleri ve bitkileri bir havanda ezin, bunları macun veya toz haline gelene kadar ezin. Kuru ot kullanıyorsanız bir miktar kaynar su ekleyin. Kuru otları hafifçe ıslatmaya yetecek kadar sadece bir çay kaşığı.

Sabunu rendeleyin. Küçük bir tavaya su ve otları koyun, 1 dakika kaynatın. Otlar infüze edilir. Ateşten alın. Otları bir ölçüm kabına süzün ve tekrar 1 bardak kaynar su ekleyin.
Bitkisel suyu tencereye geri koyun ve kaynamaya bırakın.
Rendelenmiş sabunu ve badem yağını (kullanıyorsanız) ekleyin ve sabun eriyene ve yağ eklenene kadar karıştırma teli ile çırpın. Bu, karışım biraz köpürecektir.
Bitkisel banyo sabununuzun tamamen soğumasını sağlayın ve ardından esansiyel yağı ekleyin ve karıştırın.
Banyo sabunu 1 ay boyunca kokusunu koruyacaktır. Çocuklara ev yapımı doğal banyo köpüğü yapın


Share.

About Author

Comments are closed.