Doğal Leke Çıkarıcıyı Kendiniz Hazırlayın

0

Lekeler kötüdür. Meydana gelen lekeleri çıkarmak da kolay değildir. Genellikle lekelere doğru müdahale edilmediğinde iz bırakırlar. Piyasada satılan markalı leke çıkarıcıları ise fiyat olarak pahallı. Bu yazımızda kendinizin kolayca yapabileceği ve birçok leke üzerinde çok olumlu sonuçlar veren leke çıkarıcı tarifini vereceğiz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Küçük karıştırma kabı

çırpma teli

1/2 su bardağı sıvı bulaşık

ispirto 1/2 su bardağı

kabartma tozu 6 çorba kaşığı

1- 1/2 su bardağı ılık su

Huni (isteğe bağlı)

Küçük sprey şişesi

Yapılışı:

Yavaşça bulaşık deterjanı koyduğunuz küçük kabın içine kabartma tozunu ekleyin ve iyice çırpın. İkisinin birleşmesi sonucunda bir hamur meydana gelecektir. Kabartma tozu, doğal yollardan lekeleri yok ederken, bulaşık deterjanı özellikle yağlı lekeleri yok etmek için çok etkilidir.

Kabartma tozu ve deterjandan oluşan hamurun içine yavaşça ispirto ekleyin. Üzerine suyu da ilave edin. İspirto, leke çıkaracağınız kumaşın veya ürünün rengini hiçbir şekilde soldurmaz. Hazırladığınız malzemeyi bir huni yardımıyla sprey şişesininin içine doldurun. Ürünü kullanmadan önce sallamın ve sonra leke olan bölgeye sıkmanız yeterli olacaktır.

Leke çıkarıcıyı püskürttükten sonra nazik bir şekilde silin ve 20 dakika sonra yıkayın. Kir, yağ ve ketçap lekelerini çıkarma konusunda en pahallı leke çıkarıcılarıyla yarışabilir ölçüde başarılıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.