Doğru Yemeklik Soğan Doğramanın Püf Noktası

0

Soğan doğramanın da tekniği mi olur demeyin! Özellikle ince dilimlenmiş soğan istiyorsanız, bu zor bir iş olabilir. Soğan doğramanın püf noktasını öğrendikten sonra artık soğan doğramak hem kolaylaşacak hem de istediğiniz gibi doğranmış soğanlara sahip olabileceksiniz. Hangi yemek için hangi doğrama şeklini uygulamalısınız?

İstediğiniz incelikte ve soğan parçaları elinizden kaymadan kolaylıkla soğan doğramanın püf noktalarını aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.  Soğan soymanın kolay yolları

Genellikle, soğan doğrarken yapılan ilk şey kabuklarıyla birlikte soğan kökünü de kesmektir. Ama bunu yapmayın! Çünkü soğanın kökü soğanı kolay doğramanız için gereklidir. Ayrıca, şeritler halinde kestiğiniz soğan parçalarının kaymalarını da engeller.

sogan-dograma2

Soğanın kabuklarını soyun ama kökünü kesmeyin. Ardından soğanı ikiye ayırın ve kesik tarafını düz bir şekilde tahtaya koyun. Elim kokmadan nasıl soğan soyabilirim?

Soğanı kökünden itibaren şeritler halinde kesin ama köke dokunmayın. Ardından yatay olarak soğanı ortadan köke kadar kesin.

Parmaklarınızı soğanın üstüne ve bıçağın dibine doğru yerleştirin. Parmaklarınızın bıçağa yakın olması ince dilimler yapmanızı sağlar. Son olarak soğan kökünün yanlarını da keserek mümkün olduğunca soğanın tamamından faydalanın. Soğan doğrarken göz yaşarmasını önlemenin yolu


Share.

About Author

Comments are closed.