Dondurarak Çamaşır Kurutma Yöntemi!

0

Soğuk kış günlerinde çamaşır kurutmak çok zordur. Çamaşır kurutma makineniz yoksa, ev içinde, çamaşır askılarında ya da kalorifer peteklerinde çamaşır kurutmak hem zaman alır hem de evde nem ve koku yapar.

Soğuk günlerde çamaşır kurutmayı dert olmaktan çıkaracak, inanması çok zor ama gerçek bir yöntem var. Kışın çamaşırlar nasıl kurutulur?

Sibirya gibi dondurucu soğuğun hakim olduğu hatta eksi 50 derecelerin görüldüğü yerlerde, çamaşırlar dışarıda kurutuluyor. Nasıl mı?

Çamaşırları, dondurucu soğuk havada dışarıya asıyorlar. Çamaşırları içeri aldıklarında nem buharlaşıyor ve çamaşırlar hemen kuruyor. Rus bir ev kadını yöntemi şöyle anlatıyor: “Tek yapmam gereken çamaşırları dışarıya asmak ve bir gece orada bırakmak. Toplayıp içeri aldığımızda nemden kurtuluyorsunuz. Doğanın bize verdiklerini kullanıyoruz” Kurutma makinesinin çalışma süresini azaltabilirsiniz

Eğer siz de çamaşırları donduracak kadar soğuk bir yerde yaşıyorsanız bu pratik yöntemi deneyebilirsiniz.

Büyük şehirlerde hava soğuk olsa da her zaman çamaşırları donduracak soğuk olmayabilir. O zaman da yıkadığınız çamaşırları ıslak halde bir poşete koyup dondurucuya koyabilirsiniz. Buzluktan çıkardıktan sonra, buz çözülecek, nem buharlaşacak. Geriye sadece ütü yapmak kalıyor. Çamaşır yıkama rutinini kolaylaştırmak için 9 ipucu


Paylaş.

About Author

Comments are closed.