Dudak Balsamından Yararlanmanın 19 Ekstra Yolu

0

Dudaklarımızın yazın güneşten kışın soğuktan kuruyup çatlamasını önlemek için yanımızdan ayırmadığımız dudak balsamları bakın daha ne işlere yarıyor.

Burun Tahrişine Karşı

Uses for Lip Balm

Her mevsim burun akıntısı yaşayabiliriz, yaz-kış grip olmak ya da alerjiye yakalanmak elimizde mendille dolaşmak çok can sıkıcı bir durum. Sürekli temizlediğimiz burnumuzun dışında ve içinde tahriş etkisiyle kuruma ve kabuklanma sonucu yaşamamız ise çok doğal. Bunu önlemek için dudak balsamınızı parmağınıza ve sonra da parmağınızı burnunuzun mendil nedeniyle tahriş olan yerlerine sürebilirsiniz, burnunuzdaki tahriş etkilerinin tamamen ortadan kalkacağını göreceksiniz.

Soyulan Tırnak Derisi için  

Uses for Lip Balm

Tırnaklarınızın çevresindeki deride kuruluk ve soyulmalar oluyorsa, dudak balsamınızı tırnaklarınızın çevresine sürerek pürüzsüz tırnak derisine sahip olabilirsiniz.

Ayakkabı vurmalarına

Uses for Lip Balm

Diyelim ki yeni bir çift ayakkabı aldınız ve feci derecede vuruyor, üstelik eve dönüp değiştirmeniz de neredeyse imkansız. Ayakkabıya alışma süresince ayağınızın darbelerle acıyan bölgelerine dudak balsamı sürerek bu sıkıntıyı en aza indirebilirsiniz.

Boyalı saçlara

Uses for Lip Balm

Saçlarınızı evde kendiniz boyuyorsanız dudak balsamını alnınızdaki saç çizginize sürerek hem boyanın saçlarınıza daha çok yerleşmesi ve uzun süre kalması hem de derinize bulaşmaması için önemli bir şey yapmış olursunuz.

Rahat epilasyon

Jiletli epilasyonlar için dudak balsamını jilete sürerek yaralanma ve kanama yaşamadan rahat bir epilasyon yapabilirsiniz.

Uses for Lip Balm

Rüzgarda uçuşan saçlara

Uses for Lip Balm

Saçlarınızın istediğiniz şekilde kalması ve rüzgarda dağılmaması için birkaç parmağınıza dudak balsamı sürün, parmaklarınızı ise saçlarınızda gezdirin, rüzgarlara meydan okuyun.

Gözleriniz için

Uses for Lip Balm

Gözaltı halkaları ve şişmiş gözlere karşı biraz dudak balsamı uygulamak gözlerinizin eski canlılıklarını kazanmasına yardımcı olabilir.

Kaşlarınız için 

Uses for Lip Balm

Kaşlarınız çabuk uzuyor ve dağılıyorsa parmak ucu kadar dudak balsamı onları düzgün bir çizgide tutmaya yetecektir.

Sticker lekeli yüzeylere

Uses for Lip Balm

Bir posteri camdan söktünüz ve yüzeyde sticker izleri kaldı. Öncelikle dudak balsamını leke üzerine sürüp on dakika sonra da silerseniz lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.

Makyaj Lekeleri

Uses for Lip Balm

Makyajınız, ter, alerji, gözlerinizden yaş gelinceye kadar gülme ya da ağlama sonucu gözlerinizin çevresinde leke oluşturabilir. Bu durumda da dudak balsamını deriye hafifçe uygulayıp temizlemek cildinizi eski görünümüne kavuşturur. Uzmanlar dudak balsamı üzerine uygulanan hiçbir makyajın alttaki balsamdan zarar görmeyeceğini de belirtiyor.

Sıkışmış fermuarlar

Uses for Lip Balm

Hepimizin başına gelen fermuar sıkışmalarına karşı da dudak balsamı bir çözüm olarak öneriliyor. Fermuarın sıkıştığı dişlere dudak balsamı sürerek bu sorundan da kısa sürede ve kolayca kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı bağcıkları sıkılaştırıcısı

Uses for Lip Balm

Ayakkabı bağcıklarınız giyip bağladıktan sonra kendiliğinden gevşiyor ve çözülüyorsa parmaklarınızla bağcıklara biraz dudak balsamı uygulamanız bağcıkların her zaman sıkı durmasını sağlayacaktır.

Pırıl Pırıl Ayakkabılar

Uses for Lip Balm 4

Ayakkabılarınız kısa sürede tozlanıyor ve parlaklıklarını yitiriyorsa dudak balsamı bu sorun için harika bir çözüm. Özellikle parlak yüzeyli ayakkabılarınızı boyatmak ya da cilalatmak için yeterince zamanınız yoksa ve biraz da tasarruf yapmak istiyorsanız, dudak balsamınızı ayakkabılarınıza parlatıcı olarak rahatça uygulayabilirsiniz.

Sıkışmış yüzükler

Uses for Lip Balm 2

Parmaklarınıza sıkışmış yüzükler için de dudak balsamından yararlanabilir kaygan deriden kolayca çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kolayca açılan çekmeceler

Uses for Lip Balm 3

Çekmeceleriniz, pencereleriniz ve kabin kapılarınızı açıp kapatmakta sorun yaşıyorsanız neden yuvalarına dudak balsamı sürmeyi denemiyorsunuz! Çekmecelerinizin kısa sürede gürültüsüz ve zorlanmadan açıldıklarını görebilirsiniz.

Köpeğinizin patilerini de koruyor

Uses for Lip Balm 5

Özellikle köpeklerinizi ve özellikle kışın dışarıya dolaştırmaya çıkardığınızda onların küçük sevimli patilerini buz, kar ve serpilmiş tuz tanelerinin yaralaması ihtimali vardır. Bu yüzden onları dışarı çıkarmadan önce patilerine biraz balsam sürmeniz hem rahatça hem de güven için de yürümelerine olanak sunar.

Sokak ve bahçe lambalarınız paslanmasın

Uses for Lip Balm 6

Dışarıdaki lambalarınız yağmur ve karın nem etkisiyle kısa sürede paslanabilir. Yeni bir labmayı yerine yerleştirmeden önce metal yüzeyine biraz dudak balsamı sürmek paslanma etkilerini yok eder.

Çivilerinizi balsamlayın

Uses for Lip Balm 7

Ahşap yüzeye bir çivi çakmadan önce çivinizi dudak balsamıyla hafifçe kapladığınızda çivinin tahtaya daha kolay girdiğini ve işinizin daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Balsamlı mum

Uses for Lip Balm 8

Diyelim ki elektriksiz bir ortamdasınız, telefonunuzun da şarjı bitti ve bir mum ışığına ihtiyacınız var ama mumunuz da yok. Bir kibrit çöpünü dudak balsamınıza saplayın ve yakın. Size tüm gece değilse bile geçici bir süre aydınlık kazandıracak ilginç bir mumunuz oldu. Balsam kibrit çöpünü besleyerek bir süre mum gibi yanmasına olanak tanır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.