El Temizleme Jeli ile Boya Lekesi Temizleme

0

Evde zaman zaman boyanması gereken duvar, kapı ya da çit gibi işleri ustasına bırakmak yerine kendimiz yapmayı tercih ederiz. Hal böyle olunca da, kıyafetlerde kaçınılmaz olarak küçük ya da büyük lekeler oluşur.

Boya lekeli kıyafetlerinizi atmanıza  ya da tiner gibi maddeler kullanmanıza gerek kalmadan daha kolay ve zarar vermeden temizleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece eski bir diş fırçası ve el temizleme dezenfektanı…  Kan lekesi tazeyken nasıl çıkarılır?

Nasıl yapacaksınız?

Boya lekesi olan giysinizi düz bir yüzeye koyun. Boyaları düz bir yüzeyde fırçalamak, elinizde tutarak yapmaktan daha kolaydır.

boya-lekesi2

Eski diş fırçasına bolca el temizleme jeli koyun. Sonra boyalı yerleri fırçalamaya başlatın. Küçük, dairesel hareketler yaparak lekeleri fırçayla ovun, lekeler çözülmeye başlayacaktır. Saç boyası lekesi nasıl temizlenir?

Sabırlı olun ve fırçalamaya devam edin, gerektiğinde diş fırçasına daha fazla el temizleme jeli ekleyin.

Boyanın çıkması biraz zaman alabilir. Eğer inatçı çıkmayan lekeler varsa biraz alkol ekleyebilirsiniz. Böylelikle daha etkili olacaktır.

boya-lekesi3

Lekelerin tamamen çıktığından emin olduktan sonra çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Sarı yastık lekeleri nasıl çıkar?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.