Elektrikli Süpürgenizi Asla Kullanmamanız Gereken 4 Şey

0

Elektrikli süpürge, evlerde önemli bir yere sahiptir. Bu cihazı çeşitli temizlik görevleri için düzenli olarak kullanıyoruz. Elektrikli süpürgeyle kir ve tozu temizlemek çok kolay olsa da her şey için kullanmamalısınız.

1. Kırık cam
Bir bardak veya vazo düşürdünüz ve her yerde cam kırığı mı var? Elektrik süpürgesini kullanmayın çünkü cam parçaları ona zarar verebilir. Süpürgesi torbası yırtılabilir. Cam ayrıca süpürgenizi çizebilir veya hatta hortuma sıkışabilir. Büyük cam parçalarını dikkatlice topladıktan sonra küçük parçaları bir dilim ekmek kullanarak temizleyebilirsiniz. Küçük cam parçalarına hafifçe bir dilim ekmek bastırın. Parçalar ekmeğe yapışır, bu da güvenle temizleyebileceğiniz anlamına gelir. Camın daha iyi yapışmasını sağlamak için ekmeği de nemlendirebilirsiniz. Çok dar alanları elektrik süpürgesiyle temizleme yöntemi

2. Nemli şeyler
Evin etrafında tuhaf işler yapıyorsanız ve zeminin tamamı kirli ve dağınık olduğunda, elektrikli süpürgenizi kullanarak her şeyi hızla temizlemek gerçekten kolaydır. Bazen zeminin birkaç kısmı biraz ıslanmış olabilir, ancak yine de süpürgeyle üstünden geçersiniz. Yine de bunu yapmaktan kaçının. Elektrik süpürgenize nem girerse, orada küf oluşabilir. Nem, elektrik süpürgesinin çalışmamasına da neden olabilir. Bu yüzden bir dahaki sefere temizlemek için kirli bir zemine sahipseniz, önce tamamen kuru olduğundan emin olun.

3. Makyaj
Yanlışlıkla bazı makyaj tozlarını zemine düşürürseniz, elektrik süpürgesini alıp bununla temizlemek isteyebilirsiniz. Makyaj türüne ve yerde halı olup olmadığına bağlı olarak, makyajınızı süpürgeyle temizlememelisiniz. Çünkü bazı durumlarda süpürge, makyaj malzemelerini emmek yerine sadece yayar. Ayrıca, göz farı ve fondöten gibi farklı ürünler, elektrikli süpürgenizde tıkanmaya neden olabilir. Büyük bölümünü temizleyin kalanın üzerine karbonat tozu serpin ve temizleyin.  Elektrik süpürgesini kullanırken evinizin güzel kokmasını sağlayın

4. Çok fazla saç
Zemine veya halının üzerine düşen birkaç tüyü süpürmek sorun değil. Bununla birlikte, bir kerede çok fazla saç temizlemek istiyorsanız, örneğin, kendi saçınızı kestiyseniz, elektrik süpürgesini kullanmayın. Saçlar, süpürgenizin fırçasına dolanabilir, bu da daha sonra doğru şekilde kullanamayacağınız anlamına gelir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.